Ağız Kokusunu Önlemenin Yolları Nelerdir?


48
10 Paylaşım, 48 Beğeni

Korkulu Rüyamız Ağız Kokusu

İnsan her zaman için sosyal bir canlı olarak devam etmiştir hayatına. Sosyal canlının sosyal bir hayatının olması gayet normal ama bu sosyal hayatı kabusa çeviren bazı şeyler vardır. Ağız kokusu, ter kokusu vücuttaki herhangi bir pislik. Bunlar gayet olabilecek şeyler aslında ama siz yeter ki bunu çözmek isteyin. Toplumda her birey bu sorunları yaşar ama başkasını rahatsız etmemek için genellikle sorunlara çözüm bulmaya çalışırlar. Çözüm için uğraşmayanlara iyi gözle bakılmaz aslında bunu hepimiz yaparız.

Burnumuzun direğini kıran bir arkadaşımızla ne kadar süre görüşmek isteyebiliriz ki. Saydıklarımdan ağız kokusunun özellikle diyaloglar için önemi büyük. Yakın mesafeden konuştuğunuz insanların suratının ekşidiğini görmek sizleri de rahatsız edecektir. Bunun en büyük etkisini sevgiliniz de görürsünüz. En romantik anlar en yakın olduğunuz anlardır ama ağız kokusu buna engel olabilir.

 

 Önlemenin Yolları

Ağız kokusunu sorunundan bu kadar büyük bir şekilde bahsettik ama ağız kokusunu önleme yolları var ve doğal ve doğal olmayan onlarca çözümü var. Her şeyden önce bol bol su için çünkü su tükürük bezleri için bir kurtarıcı. Su içildiği zaman tükürük bezleri harekete geçer ve bu durum ağız kokusu yapan bakterileri yok etmek için iyidir. Diş fırçalamanın yanına gargara suyu mutlaka kullanın buda bakteriler için olacaktır: Çay, kahve, sigara ve alkol bunlar ağız kokusunun dostlarıdır çünkü ağızda bakteri oluşumu için ön ayak olurlar ki sigara ve alkol kendi kokusuyla bile siz fark etmeseniz bile dışarıdan rahatsız edicidir.

Eczanelerden doğal ilaçlar alabilirsiniz ve bu ilaçlar sadece ağız kokusu çözümü için yan etkisi olmayan sağlıklı ilaçlardır. Bunların hepsini yapmanıza rağmen ağız kokunuz devam ediyorsa kullandığınız ilaçlara dikkat edin. Çünkü ağızda bakteri üremesini sağlayan bir diğer etmen ağız kuruluğudur. Ağız zaten tükürük bezleri az çalıştığı zaman kurur buda bakteriler için iyi bir fırsattır ve bazı ilaçlar tükürür bezlerinin çalışmasını azaltır bunun yerine muadil bir ilaç varsa doktorunuzdan isteyebilirsiniz ve tüm bunlara rağmen ağız kokunuz devam ediyorsa bir diş hekimiyle görüşüp ağzınızdaki çürükleri çektirmek veya dolgu yaptırmak son çözümdür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
10 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
100
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı