Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?


64
12 Paylaşım, 64 Beğeni

Teknolojinin gelişmesi sayesinde geçmişte birkaç araçla yapılan işlemler artık tek tık ile akıllı cihazlar yardımıyla yapılabiliyor. Akıllı cihaz kullanımının yaygınlaşması ile yakın geçmişte kullanılan CD çalar, fotoğraf makinesi, alarmlı saat gibi araçların kullanılmasına gerek kalmadı. Akıllı telefon alırken tüm bu özelliklerin yanı sıra adım sayar, su içimini teşvik edici uygulamalar gibi donatılar da eklendi. Bir telefon satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, telefonun kullanım süresine bağlı olarak farklı donatılar tercih edilebilir.

 

 İşlevsellik Önemlidir

İşlevsellik Önemlidir

Geçmişte kullanılan fotoğraf makinelerinin yerini akıllı telefonlar aldı. Akıllı telefonlar sayesinde neredeyse profesyonel bir fotoğraf makinesinin çektiği kalitede fotoğraflar elde etmek mümkün hale geldi. Sosyal medya paylaşım platformlarında sıklıkla kullanılan fotoğrafların yüz güzelleştirici veya müdahale edilebilir görsel efektleri sayesinde kişiler tıpkı bir grafik tasarımcı gibi fotoğrafların üzerinde oynayabiliyorlar. Bu nedenle günümüz tüketicileri ilk olarak fotoğraf çekim kalitesine dikkat etmelidir. Akıllı telefon satın alırken dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise telefonun hafızasıdır. Yakın dönemde hafıza kartları sayesinde ek depolama alanının açılabildiği telefonlar, artık kendinden yüksek hafızalı duruma geldi. Bu sayede kişiler, anılarını saklamak için flash belleklere veya harici disklere fazladan para harcamak durumundan kurtuldular.

 

 Yazılım Güncellemesini Kaldırmalı

Yazılım Güncellemesini Kaldırmalı

Teknoloji çok hızlı bir şekilde geliştiğinden bugün satın aldığınız bir telefonun yazılımı bir yıl sonra güncelleme isteyebilir. Telefonu güncellemeniz durumunda ise bazı sistemlerin hızı yavaşlayabilir. Uygulamaların yavaşlamaması için kişinin telefon tercih ederek yazılım altyapısına dikkat etmesi gereklidir. Satın aldığınız telefonu uzun yıllar boyunca kullanmayı planlıyorsanız yazılım altyapısını incelemeniz önerilir.

 

 Her Gün Bakacağınız Ekranı İyi Seçin

Her Gün Bakacağınız Ekranı İyi Seçin

Günde yaklaşık 15 dakikada bir telefonunuzu kontrol ediyorsunuz. Elinizden düşürmediğiniz telefonunuz ile bir işlem yapmak istediğinizde her şeyin net olmasını istemeniz en doğal hakkınız. Bu nedenle ekran çözünürlüğünün yüksek olması sizin için bir kriter olmalı. Düşük çözünürlüklü ekranlar estetik olarak kişiyi rahatsız ederek ileride görme bozukluklarına sebep olabilir. Pil ömrüne de dikkat etmeniz gerekir. Gün içerisinde sıklıkla işlem yaptığınız telefonların şarjının hızlı bir şekilde bitmesi size powerbank gibi ek maliyet getirebilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

64
12 Paylaşım, 64 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
50
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
40
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
30
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
20
Yok Artık
Korktum Korktum
10
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
100
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
90
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
60
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı