Akıllı Telefonlar Bizi Yalnızlaştırdı Mı?


51
10 Paylaşım, 51 Beğeni

Teknolojik Gelişmelerin İnsan Hayatına Etkileri

Teknoloji dur durak bilmeden gelişen ve her geçen gün çok daha farklı ve donanımlı bir halde hayatımıza etki eden önemli bir unsurdur. Teknolojik gelişmeler özellikle son yıllarda gelişen akıllı telefon ürünleri sayesinde insan hayatını pek çok yönde etkilemektedir. Özellikle akıllı telefonların hayatımıza getirdiği kolaylıklar saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Ancak akıllı telefonlar insan hayatını hem olumlu hem de olumsuz yönde etkilemektedir. Yani son teknoloji tasarımı olan akıllı telefonlar insan hayatını kolaylaştırdığı gibi aynı zamanda da insanlar üzerinde olumsuz etki de yaratmaktadır.

 

 Akıllı Telefonların Olumlu Ve Faydalı Yönleri

 Akıllı Telefonların Olumlu Ve Faydalı Yönleri

Yediden yetmişe birçok kişi tarafından kullanılan akıllı telefonlar günlük hayatımızda birçok kolaylık sağlamaktadır. Akıllı telefonlar vasıtasıyla sunulan internet bankacılığı sayesinde artık saatlerce bankada beklemeden çok kısa bir sürede oturduğunuz yerden her türlü banka işlemlerini ve fatura ödemelerini yapma imkanı sunmaktadır. Bunun yanı sıra akıllı telefonlarda bulunan çeşitli uygulamalar ve oyunlar sayesinde insanlar hem eğlenmekte hem de faydalı bilgiler ile kendini geliştirme imkanı bulmaktadır. Ayrıca whatsapp, facebook, instgram gibi sosyal medya uygulamaları sayesinde hem kolay iletişim kurmakta hem de resim, video gibi verileri kolayca aktarıp paylaşabilmektedir. Akıllı telefonlarda geliştirilen son sistem kamera özelliği ile insanların özel anlarını kayıt altına alma ve hatıralarını kalıcı olarak saklama imkanı sunmaktadır. Bütün bunların yanında akıllı telefonlar insanlara navigasyon özelliği sayesinde en büyük faydayı sağlamaktadır. Nagivasyon özelliği sayesinde insanların gitmek istediği yeri ve adresi kolayca bulmalarına imkan tanımaktadır.

 

 Akıllı Telefonların İnsan Hayatını Etkileyen Olumsuz Yönleri

Akıllı Telefonların İnsan Hayatını Etkileyen Olumsuz Yönleri

Her ne kadar akıllı cep telefonları insan hayatını kolaylaştırsa da aynı zamanda insanlara zarar da vermektedir. Akıllı telefonların insanlara verdiği en büyük zarar onları toplum dışı bırakması ve yalnızlaştırmasıdır. Çünkü bireyler sürekli telefonla uğraştığında kendini dış dünyaya kapatmakta ve böylece toplumsallaşamamaktadır. Aynı şekilde küçük yaşlardaki çocuklar sürekli telefonla oynadıklarında hem yalnızlaşmakta hem de çeşitli zeka geriliğine ve kronik rahatsızlıklara sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra sürekli telefon kullanımı yaymış olduğu radyasyon sebebi ile kişilere zarar vermekte ve sağlık sorunlarına yol açmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

51
10 Paylaşım, 51 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
40
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
30
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
20
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
10
Yok Artık
Korktum Korktum
100
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
90
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
80
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
50
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı