Akıllı Telefonlar Neden Patlar?


36
9 Paylaşım, 36 Beğeni

Teknoloji çağımızın vazgeçilmez ürünü akıllı telefonlar, hayatın her anını kolaylaştırmaktadır. Kolay taşınması ve uzaktan her işi halledebilmesi sebebi ile oldukça kullanışlı olan bu telefonlar, zaman zaman problemler çıkarmaktadır. Bu problemler arasında en ciddi olanı ise cep telefonlarının patlamasıdır. Oldukça tehlikeli sonuçlar yaratabilecek akıllı telefonlar neden patlar sorusuna ise çok sayıda cevap verilebilmektedir. Yan sanayi telefon aksesuarları, çıkarılmayan kılıflar ve arka planda çalışan uygulamalar akıllı telefonda meydana gelen patlamaların başlıca sebepleri arasında yer almaktadır.

 Bataryaların Orijinal Olmaması

Bataryayı Tamamen Doldurun

Akıllı telefonların patlamasının en önemli sebebi sahte piller olarak gösterilmektedir. Bataryaların orijinal olmamasının yanı sıra sahte şarj aletleri de voltajın telefona doğru adapte edilememesine neden olmaktadır. Akıllı telefonda patlamalar meydana getiren sahte ürünler nedeni ile küçük yangınlar da çıkabilmektedir. Şarj adaptörü ve bataryaların dışında; kalitesi düşük kulaklıklar ve oto şarj ürünleri de akıllı telefon patlamalarına sebebiyet vermektedir. Patlama gibi ciddi bir sorunun önüne geçebilmek için mümkün olduğunca telefona ait orijinal parçaların kullanılmasına dikkat edilmelidir.

 Telefonun Aşırı Isınması

Telefonun Aşırı Isınması

Akıllı telefonlar patlamadan önce sahibine küçük ipuçları vermektedir. Bu belirtiler arasında telefon ekranının donması, kendi kendine kapanması ve aşırı derecede ısınması yer almaktadır. Devamlı olarak sıcak halde bulunan telefonların, özellikle ham maddesi sentetik ise, ana kartları ve bataryalarında deformasyonlar oluşmaya başlar. Bu deformasyonlara müdahale edilmediği takdirde de patlamalar ve yanmalar meydana gelir. Akıllı telefonlarda yüksek ısı sebebi ile meydana gelebilecek patlamaları önlemenin bazı küçük yolları bulunmaktadır. Telefonunuzun kılıfını gün içerisinde çıkarıp, bataryanın ve ana kartın kendini soğutmasına izin verebilirsiniz. Hiç çıkarılmadan telefona takılı halde duran kılıflar telefonda meydana gelen mevcut ısının artmasına ve telefonun kendini soğutamamasına sebep olmaktadır.

 Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Arka Planda Çalışan Uygulamalar

Kullanılmadığı halde açık bulunan uygulamalar da akıllı telefonda dolaylı olarak patlamalar oluşturabilmektedir. Arka planda çalışan uygulamalar, akıllı telefonun gücüne extra bir yük olduğu için üründe bazı olumsuzluklar yaratmaktadır. Bu olumsuzlukların başında yine telefonun ısınması yer almaktadır. Akıllı telefonun hem yükünü azalmak hem de kendini soğutmasına izin ermek için, arka planda çalışan uygulamaların düzenli olarak temizlenmesi oldukça önemlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36
9 Paylaşım, 36 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
100
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
90
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
80
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
70
Yok Artık
Korktum Korktum
60
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
50
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
40
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
10
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı