Akıllı Telefonların Kullanım Ömrü Ne Kadardır?


56
11 Paylaşım, 56 Beğeni

Vazgeçilmezimiz olan akıllı telefonlar, sosyal hayatımızın hatta yatak odamızın bile olmazı konuma gelmiş bulunmakta. Birçok işimizi aynı anda yürütmemizi sağlayan bu akıllı telefonlar, kullanım ömrü olarak ise birçok kullanıcıyı memnun edecek düzeyde değildir. Her yıl üreticilerin, bir önceki yıla göre daha iyi telefonları çıkardığı düşünülürse bu kısa ömür insanların aklına birçok soruyu da getirmektedir.

 Akıllı Telefonların Ömrü Ortalama Ne Kadar

Akıllı Telefonların Ömrü Ortalama Ne Kadar

Ortalama olarak 2 sene gibi bir kullanım ömrü bulunan akıllı telefonlar, üretici firmalar tarafından ilk 2 yıl yazılım konusunda desteklenmektedir. 2 yılın sonunda ise, yazılım konusunda desteklenmesi bırakılan telefonların birçok yazılım sorunları ortaya çıkmaktadır. Bu sorular, sanal dünyada ki güvenliğinizi tehdit edebilecek büyüklüğe bile ulaşabilir. Potansiyel bilgi hırsızların, desteklenmeyen telefonlardan bilgi çaldığı düşünülürse, bu durum hiç boş verilebilecek gibi değildir.

Yazılım desteğini kaybeden akıllı telefon ortalama 2 yıl garanti şartları içersin de fiziksel ve yazılımsal garantiye sahiptir. Artık gömülü batarya ile üretilen bu ürünler, 2 sene içersin de pilin bitmesi sonucu sizleri 1 gün bile idare edemeyecek konuma gelmektedir. Bunlar ise üreticilerin sizleri yeni bir telefon almaya iten bir diğer unsurdur. Garantisi biten akıllı telefon, herhangi bir sorun karşısında sizlere yeni bir telefon fiyatında tamir masrafı çıkarabilir.

 Akıllı Telefonlar Nasıl Daha Uzun Süre Kullanılabilir

Akıllı Telefonlar Nasıl Daha Uzun Süre Kullanılabilir

Artık hiçte ucuz olmayan bir akıllı telefonunun uzun ömürlü olması bizler için çok önemli hale gelmiştir. Akıllı telefon seçerken, uzun garanti süresi ve kapsamı dikkate alınmalıdır. Bataryasının değişebildiğine dikkat edilmeli, gömülü bataryası bulunan telefon tercih edilmemelidir. Yazılım olarak son sürüm bir telefon tercih edildiğinde sizleri 2 seneden daha fazla koruyabilecektir. Üretici firma yazılım desteğini çektikten sonra bir virüs programı ile korunması bilgi hırsızlarından sizi koruyacaktır.

Fiziksel olarak, bir kılıf ile korunabileceği gibi, en önemli donanımı ekranı olan akıllı telefonumuzun ekranını ekstra olarak korumalıyız. Bunun için üretilen kırılmaz camlar ile destekleyebiliriz. Ayrıca birçok teknoloji satan firma, ekstra yıl garanti süresi ile telefonunuzu korumaktadır. Uzun süre kullanmayı planladığınız telefonunuzu garantileyerek birçok görünmez kazadan koruyabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

56
11 Paylaşım, 56 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
41
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
31
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
20
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
10
Yok Artık
Korktum Korktum
101
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
95
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
81
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
59
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı