Alan Adı Yatırımcılığı Nedir? Nasıl Yapılır?


57
11 Paylaşım, 57 Beğeni

Ülkemizde alan adı yatırımcılığı konu yeni yeni gelişen bir konu olarak dikkat çekiyor. Ancak alan adı yatırımcılığının her geçen gelişme göstermesi bu konuda hakkında da birçok kişinin ilgisini çektiği söylenebilir.

Sektörel anlamda her firma kendi piyasasının oluşmasını sağladığı gibi alan adı yatırımcılığı konusunda da belirgin bir piyasa oluşmaya başlamıştır. Alan adı yatırımcılığı piyasasına her gün yeni yatırımcılar katılıyor.

Alan adı yatırımcılığı tam olarak bilinmediğinden dolayı bu konuda kazanılan paraların emeksiz ve zahmetsiz bir kazançmış algısı ortaya çıkıyor. Oysaki işin aslı öyle değil. Çünkü bu işi tam kapasite ile yapan kişilerin saatlerce bilgisayar başında çalışma yaptıkları bilinen bir gerçek. Özellikle medyada yer alan haberlerde alan adlarının yüksek maliyetler ile satıldığı konusundaki haberlerin ortaya çıkması bu konuda birçok kişinin alan adı yatırımcılığına yönelmesini sağlıyor.

 Alan Adı Yatırımcılığında Kar Elde Etmenin Şartları

Alan Adı Yatırımcılığında Kar Elde Etmenin Şartları

Her konuda olduğu gibi alan adı yatırımcılığında da gerekli sektörel bilgiler olmadan işe başlanması kişilerde büyük hüsranlar yaratabiliyor. Bunun için alan adı yatırımcılığına giriş yapmadan önce bu sektör ile ilgili temel bilgilerin alınması gerekiyor. Hatta bu konuda çalışma yapanlardan teorik bilgilerin yanı sıra pratik bilgilerin sağlanması da kişilerin bu sektör içinde başarılı olmasını sağlayacak önemli etkenlerden birisidir.

Alan adı yatırımcılığında başarılı olmak için öncelikle alan adının ne olduğu, uzantılarının nelerden oluştuğu, alan adının nasıl ve nereden kaydedildiği, alan adı satış platformlarının neler olduğu, domain sorgulama ve jenerik domanin ne olduğu konusunda kapsamlı bilgiler elde edilmesi gerekiyor.

  Alan Adı Yatırımcılığı Nasıl Yapılır?

Alan Adı Yatırımcılığı Nasıl Yapılır

Alan adı yatırımcılığı için öncelikle yatırımcıların domain satış platformlarında yer alan satışları incelemeleri gerekiyor. Hangi domainlerin ne kadara satıldığı ve hangi sektördeki domainlerin parasal değerlerinin daha yüksek olduğu konusunda gerekli araştırmaların yapılması gerekiyor.

Bu durumun yatırımcıların ellerinde bulunan domainlerin parasal değerlerinin ne kadar olduğu konusunda gerçekçi bilgiler vermesi açısından önemlidir. Alan adları ile bilgi sahibi olan yatırımcıların bu aşamadan sonra alan adı yatırımcısı mı yoksa alan adı satıcısı mı olacağı konusunda karar vermesi gerekiyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

57
11 Paylaşım, 57 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
100
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı