Bağırsak Kanserine İyi Gelen Besinler


43
9 Paylaşım, 43 Beğeni

Son dönemin en sık rastlanan hastalıklarından bir tanesi olan bağırsak kanseri, sağlıksız beslenmenin sonucunda ortaya çıkan bir hastalık türüdür. Sağlıklı beslenerek ve az sonra tavsiye edeceğimiz gıda türlerini listelerinize dahil ederek sizler de hastalık riskini azaltabilirsiniz. Şimdi dilerseniz hangi besin gruplarının bağırsak kanserini önlediğini hep birlikte görelim.

 Kefir

Bakteriler her zaman için düşmanımız değildir ve bazı hastalıklarla savaşan bakteriler olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Kefir, vücudumuza dost bakterilerin üretiminde önemli bir yere sahiptir ve düzenli tüketim sayesinde bağırsak kanseri riskini de ortadan kaldırıyor. Bağırsak florasını düzenleyen kefiri yalnızca yetişkinler değil, çocuklar da düzenli olarak tüketmelidir. Üretilen bakteriler ile birlikte vücut işleyişini daha doğru ve daha sağlıklı bir seviyeye taşıyor.

Badem

badem

Sağlıklı bakteri üretimini destekleyen ve tetikleyen besin türlerinden bir tanesi de çiğ bademdir. Badem, aynı zamanda sindirim sistemine de katkıda bulunuyor ve vücut için faydalı bir gıda olarak karşımıza çıkıyor. Her gün düzenli olarak bir avuç tüketim yeterli olacaktır ve uzmanla da bu konuda hem fikir.

Somon

somon

Dost bakteriler için tercih edebileceğiniz gıdalardan bir tanesi de somon balığı olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı bir bağırsak florası için bu ürüne de ihtiyacınız var ve haftada bir kez balık tüketimi yeterli olacaktır. Omega 3 bakımından zengin bir içeriğe sahip olan balık türü, yine birçok farklı hastalığın tedavisinde ve önlenmesinde de pay sahibidir.

Hindistan Cevizi Yağı

hindistan cevizi yağı

Orta zincirli yağ asitleri de insan vücudu için önem arz ediyor ve Hindistan cevizi yağı da bu konuda yardım alabileceğimiz gıda türlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Sindirimi kolaylaştırıcı bir etkiden bahsetmek mümkün ve bu yağı kendiniz doğal olarak elde edebileceğiniz gibi aktarlardan da paket şeklinde temin edebiliyorsunuz.

Hindistan cevizi yağı aynı zamanda inflamatuar bağırsak hastalıkları riskini de ortadan kaldırıyor ve var olan hastalıkların tedavisinde de güçlü bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Günde bir çay kaşığı düzenli tüketim ile birlikte daha sağlıklı bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
9 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
60
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
50
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
41
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
30
Yok Artık
Korktum Korktum
20
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
10
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
101
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
70
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı