Bekar Olmanın Faydaları


28

Birçok insana göre bekar olmak sıkıntılı bir süreç olarak bilinir. Fakat sanılanın aksine bekar olmanın birçok faydası da bulunur. Özellikle evli kişiler gözünde bekar olmak başıboş olarak algılanıyor. Ancak nasıl ki evli olmanın avantajları bulunuyorsa, bekar ve yalnız olmanın da belli başlı avantajları mevcut. Size de cazip gelebilecek bekarlığın faydaları.

İşte Bekarlığın 7 Avantajı

 

1- Bekar Kişiler Daha Formda Olurlar

Yoga sertifikası nasıl alınır

Evlilik hayatında bir süre sonra ister istemez insan kendisini salmaya başlar. Bu da daha önceki yeme şekillerinin değişmesinden kaynaklanıyor. Özellikle evlilikte hızlı bir yaşam olduğundan bu tür şeylere dikkat etmek sanıldığı kadar kolay değildir. Oysa ki bekarlıkta hayatınız daha özgür olduğundan, formda olmaya dikkat edebilirsiniz.

2- Para İle İlişkileriniz Daha Az Olur

İhracat ve İthalat Analizi

Evlilik hayatında genelde sürekli olarak ev alma, kredi çekme gibi durumlarla uğraşırsınız. Bunun ana nedeni bir sorumluluğunuzu olmasından kaynaklanmaktadır. Oysaki bekarlıkta böyle ekonomik sorunlarla ilgilenme gibi bir derdiniz yoktur.

3- Daha Düzenli Bir Uykunuz Olur

Çıplak Uyumanın Faydaları

Bekarlıkta evliliğe göre çok daha düzenli bir biçimde uyumanız muhtemeldir. Çünkü evlilikte çocukların olması durumunda sürekli olarak gece yarıları kalkmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle de uyku düzeniniz olmaz. Hatta güzel bir uykuya sürekli hasret kalabilirsiniz. Bekarlıkta işler tam tersine yürüyor.

4- Daha İyi İş Bulabilirsiniz

Bir araştırmaya göre dev şirketlerin evlilerden çok bekarlarla iş yapma isteği vardır. Bu ihtimal bile bekar olmanın ne kadar faydalı bir şey olduğunu gözler önüne sermektedir.

5- Bir Yere Ait Olma Derdiniz Olmaz

Moda İnsanın Kendine Yakışanı Giymesi Midir

Evlilik yaşantısında bir eve bağlı olma durumu vardır. Nitekim kişiler tamamen o ev ile bağlantılı olmak zorundadırlar. Oysa bekarlıkta durum tam tersine işler. Yani belli bir mekana bağlı kalmak zorunda kalmazsınız.

6- İstediğiniz Seyahatleri Yapabilirsiniz

İstediğiniz Seyahatleri Yapabilirsiniz

Bekarken eğer işleriniz de yerindeyse çok daha kolay gezebilirsiniz. Evlilikte gidemeyeceğiniz yerlere gidebilir daha özgür bir gezgin olabilirsiniz.

7- Yalnızlık Sizin Sorununuz Olmaz

Evlilikte bir yere bağlı olursunuz. Ancak bekarlıkta yalnızlık da, kimse siz neden yalnızsın diye sormaz. Hatta zamanla yalnızlığa alışır ve bunun keyfini doya doya çıkarabilirsiniz. Kısacası yalnız kalmak sizin sorununuz olmaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

28

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir