Bizleri İnternetten Soğutan 7 Sebep


40
9 Paylaşım, 40 Beğeni

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet kullanımı da artmaya başladı. Öyle ki artık herkesin android telefonu var. Hatta android telefonlarında internet paketi olmayan da yok. Evinde interneti olmayan yok denecek kadar az. Herkesin internet kullanıyor olması güzel bir durum gibi görünse de toplum açısından pek çok dezavantajı da bünyesinde barındırmaya başladı. Bağımlılığa dönüşen internet kullanımı hangi dezavantajlara sebep oluyor. Peki, bizleri internetten soğutan 7 sebep nedir?

 

1-Özensiz Hazırlanmış Google Reklamları

Özensiz Hazırlanmış Google Reklamları

İnternet kullanım oranının artmasıyla birlikte Tv reklamlarının pabucu dama atılmasa da eskisi kadar albenisi kalmadı. Ancak internet reklamları özellikle siteler üzerinde ciddi paralar kazandıran platformlar haline geldi. Hatta bugün pek çok firma reklamlar üzerinden bile çok ciddi gelir elde ediyor. Kendi web sitesinde reklam yayınlamayan firma neredeyse yoktur. Ancak her şeyde olduğu gibi bu konuda da abartı kötüdür. Bu durum abartıyı da aşarak öyle bir hale geldi ki artık ulaşmak istediğimiz bilgiye en az bin tane reklamı atlamadan ulaşamaz olduk. Reklamların içeriklerinin de ayrı bir dert olduğu aşikar.

 

2-Farklı Sosyal Medya Fenomenleri

Farklı Sosyal Medya Fenomenleri

Dünyada sosyal medya fenomenliği diye bir meslek var artık. Hatta normal standart meslekleri katlayacak kadar büyük paralar kazanıyorlar. Bugün sosyal medyada oldukça güzel paylaşımlar yapıp, insanlara bilgi bazında ciddi katkı sağlayan fenomenler var. Onların hakkı inkar edilemez. Ancak her önüne gelenin fenomen olması da artık çileden çıkaracak bir hale geldi.

 

3-Fanatik Tweetleri

Fanatik Tweetleri

Türkiye’de futbol konuşmak oldukça zor bir iştir. İnternet üzerinde sosyal medyadan atılan tweetlerin ise sürekli olarak futbol ile ilgili olması çeşitli tartışmaların ortaya çıkmasına zemin hazırladığı gibi sayfada diğer bilgilere ulaşmayı da oldukça zorlaştırır hale geldi.

 

4-Birbirinden İlginç Durum Paylaşımları

Birbirinden İlginç Durum Paylaşımları

O anki ruh halini anlatmaya oldukça istekli görünen kullanıcıların çileden çıkaran ve telefonu kapatmamıza sebep olan paylaşımları da listedeki yerini aldı. Yaş ve sosyal tabaka fark etmeksizin herkes birbirine olan kızgınlığını durumlardan anlatmaya başladı.

 

5-Her An Aşk İlan Eden Sevgililer

Her An Aşk İlan Eden Sevgililer

Birlikte olsa bile yorumlarla ya da internet üzerinden birbirlerine aşk ilan eden sevgililer de soğumak için yeterli sebepler arasında sayılabilir. Sevgililerin aşkını gösterişten uzak yaşaması, diğer internet kullanıcılarının psikolojisini alt üst etmemesi şiddetle önerilmektedir.

 

6-Alışveriş Sitelerinden Gelen Reklam Mailleri

Alışveriş Sitelerinden Gelen Reklam Mailleri

İnternetten alışveriş yapmak rahat bir yol olsa da her zaman tercih ettiğimiz bir durum değil. Ancak alışveriş sitelerinin her daim alışveriş yapmak zorundaymış gibi hissettiren maillerinin gereksiz kutusunu doldurması oldukça sıkıcı bir konu haline geldi.

 

7-Birbirinden Enteresan Photoshop Meraklıları

Birbirinden Enteresan Photoshop Meraklıları

Sosyal medya hesaplarının neredeyse tamamını shoplanmış fotoğraflarla dolduran takipçilerin fotoğrafları da artık internetin çilesi haline geldi. Photoshop yapılan fotoğraflar ise birbirinden ilginç ve farklı mekanlarda çekilmiş fotoğraflar olduğunu da belirtmek gerek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

40
9 Paylaşım, 40 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
40
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
30
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
20
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
10
Yok Artık
Korktum Korktum
100
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
90
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
80
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
50
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı