Böyle Dolandırıcılık Hikayesi Ne Duyuldu Ne Görüldü!


63
11 Paylaşım, 63 Beğeni

Hatay’da meydana gelen olayda, dolandırıcılar çok ama çok ilginç bir yönteme imza attı… Çiftçi Yakup Kökçeoğlu, tarlasında çalışırken bir aracın durduğunu ve araçtan inen iki kişinin ‘’Buralarda satılık tarla var mı?’’ sorusu ile kendisinden yardım istediklerini ifade etti. Çiftçi Kökçeoğlu, telefonla yeğenini arayarak tarlasını satmak isteyip istemediğini sordu ve bir fiyat aldıktan sonra şüpheli şahıslara teklif sundu. Dolandırıcılar, bu teklifi kabul etmeyip hızla olay yerinden uzaklaştılar ve aslında ilginç dolandırıcılık hikayesi tam da burada başlıyor. Tarla teklifini kabul etmeyen şüpheli şahıslar, aradan 3 ay geçtikten sonra çiftçiyi arayarak ‘’Bizim niyetimiz farklı, biz define için geldik’’ diyorlar…

Birlikte Kazalım

Çiftçi Kökçeoğlu, dolandırıcılardan aldığı bilgi doğrultusunda bu bölgede Kral’ın Hazinesi’nin olduğunu öğreniyor ve hazineyi birlikte aramayı teklif ediyor. Şüpheli şahıslar ise hazinenin yerini söyleyemeyeceklerini ve ancak birlikte hareket edebileceklerini dile getiriyorlar. Bu teklifi kabul eden çiftçi, şahıslarla buluşmak için adres bilgisi veriyor ve akşam saatlerinde kazı çalışması başlıyor. Toprağı kazmaya başlayan çiftçi, kısa bir süre sonra toprağın altında yer alan beyaz nesneleri fark ediyor.

Birlikte plan yapmak için beklemeye koyuluyorlar fakat şüpheli şahıslar olay yerinden uzaklaştıktan sonra çiftçi tek başına kazmaya başlıyor ve toprak altındaki nesneleri alıp evine götürüyor. Sonrasında şahısları arayarak ‘’Ben hazineyi aldım’’ diyerek bilgi veriyor. Hikayenin en ilginç kısmı ise burada başlıyor.

Eser(!) Daha Önceden Yerleştirilmiş

önceden yerleştirilmiş

Dolandırıcılar, bizi bekle ve bizden habersiz hareket etme diyerek bir teklif sunuyorlar. Sözde hazineyi İsviçre’ye götürüp satma teklifinde bulunuyorlar ve bunun için de 30.000 Euro’ya ihtiyaç olduğunu söylüyorlar. Çiftçi Kökçeoğlu bu durumdan şüphelenerek düşüneceğini söylüyor ve sonrasında aldığı telefonda fiyat 10.000 Euro’ya düşürülüyor. Bu durumdan şüphelenen Kökçeoğlu, sözde eserleri Jandarma’ya götürüp şikayette bulunuyor. Toprağın altındaki parçaların dolandırıcılar tarafından yerleştirildiği ve bunun bir dolandırıcılık yöntemi olduğu ise kısa bir süre içerisinde ortaya çıkıyor. Kökçeoğlu, ilk kez böyle bir olayla karşı karşıya geldiğini ve şaşkın olduğunu dile getiriyor ve Jandarma ekipleri de onunla hemfikir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
11 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
30
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
20
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
10
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
100
Yok Artık
Korktum Korktum
91
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
80
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
70
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
41
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı