Breakdance Artık Olimpiyat Sporları Arasında


50
10 Paylaşım, 50 Beğeni

Olimpiyat sporları sayı ve çeşit bakımından oldukça zengindir. Bununla birlikte olimpiyatlara olan ilgi de fazladır. Bu ilginin günden güne artması olimpiyat sporlarına da olumlu olarak yansıyor. Bunun sebebi genişleyen çevrenin farklı zevklere sahip olması. Buna son günlerde breakdance hakkında yaşanan gelişme en önemli örnek olarak verilebilir.

 Breakdance Nedir?

Breakdance Nasıl Yapılır

Çıkış noktası olarak günümüzden 40 yıl öncesi söylenebilir. Çünkü dünya ve ülkemiz genelinde bu akım 1980 yılı ile birlikte etkisini göstermiştir. Ancak aradan geçen yıllara rağmen etkisini yitirmemiştir. Tam aksine kitlesini genişleten breakdance spor halini almıştır. Artık insanlar bu konuda eğitim görmekte ve antrenman yapmaktadır.

Gösteri sektöründe de önemli yere sahip olan breakdance göze hoş gelen görüntüler ortaya çıkarmaktadır. Ancak 1924 yılında yapılmış olan Paris Olimpiyatları bundan tam bir asır sonra tekrardan yapılacaktır. Ve breakdance bu olimpiyatlarda spor dalı olarak değerlendirilecektir.

 Breakdance Nasıl Yapılır?

Breakdance Nedir

Breakdance asıl olarak kas, göz koordinasyonu halinde gerçekleştirilir. Bunun dışında müzik ile uyum ve zamanla hayati önem taşır. Bunun sebebi izleyen kişinin eksiklik ve yanlışlık hissetmemesini sağlamaktır.

Ayrıca 2024 Paris Olimpiyatlarına spor dalı olarak katılan breakdance sanatçılarını göreceğiz. Bu işin ciddiye alınarak yapıldığı takdirde muhteşem gösterilerin ortaya çıkacağı aşikar. Ancak her işte olduğu gibi bu işte de zorluklar var. Bu işin çalışmaları yapılırken sakatlanmalar yaşanabilir. Veya dans sırasında kaslar zedelenebilir. Tüm vücudu kullanmayı gerektiren bu spor yorgunluğu da beraberinde getirir. Yorgunluk ve kas ağrılarının yaşanması gayet normal karşılanmalıdır.

Paris Olimpiyatları Komitesinin aldığı bu karar dünya genelinde şaşkınlıkla karşılanmıştır. Bunun sebebi basın ve medyanın merakının giderilmemesidir. Puanlama sistemi ve yarışmaların ne şartlar altında olacağının açıklanmamasıdır. Ayrıca alışılagelmişin dışında bir spor dalı olduğundan insanların buna alışması zaman alacaktır.

Genel olarak yüzme, güreş, gülle atma gibi fiziksel güç ve dayanıklılık gerektiren sporlara alışmış durumdayız. Şimdi güç ve dayanıklılığın yanında kıvraklık ve uyum da gerektiren breakdance sporunu görmek insanları heyecanlandırmaktadır. Ayrıca ilk kez bu Paris Olimpiyatları komitesinin yaptığı bu uygulama ardından neleri sürükleyecek yakında görülecektir. Bu durumu dile getiren basın yayın organları bu konuya şüpheci yaklaşmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

50
10 Paylaşım, 50 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
400
hate
confused confused
133
confused
fail fail
600
fail
fun fun
533
fun
geeky geeky
466
geeky
love love
266
love
lol lol
333
lol
omg omg
133
omg
win win
600
win
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı