Burçların Aşk Hayatındaki Önemi Nedir?


46
10 Paylaşım, 46 Beğeni

Burç, insanların doğum tarihlerine göre değişen ve aylara göre farklı özellikler taşıyan astrolojik ifadelerdir. Burçlar ayın ve gezegenlerin gökteki konumlarına göre değişmekte olup çeşitli anlamlar kazanmaktadır. Bir yılda 12 ay olması nedeniyle 12 farklı burç bulunmaktadır. Her bir burç çeşidi kişinin doğduğu aya göre belirlenmektedir.

Genel itibari ile her ayın sonu ile diğer ayın başı bir burç türünü ifade etmektedir. Bunun yanı sıra burçlar insan hayatını en çok etkileyen etkenlerden birisidir. Nitekim kişilerin doğduğu saatlere göre de yükselen burçları bulunmaktadır. Bu yükselen burçlar insanların kişilik özelliklerini etkilemektedir.

Burç Çeşitleri Ve Özellikleri

Burç Çeşitleri Ve Özellikleri

İnsan hayatını etkileyen 12 farklı türe burç bulunmaktadır. Bu burçların üç tanesi hava, üç tanesi toprak, üç tanesi ateş ve üç tanesi de su grubu burçlarından oluşmaktadır. Bunlar içerisinde ikizler, kova ve terazi burçları hava grubu burçları içerisinde yer alan burçlardır. Oğlak, başak ve boğa burçları ise toprak grubunda yer alan burçlardır. Ateş grubunda ise koç, aslan ve yay burçları bulunmaktadır. Son olarak su grubunu ifade eden burçlar içerisinde akrep, balık ve yengeç burçları yer almaktadır.

Ateş burçlarından olan insanlar daha ziyade güçlü, yönetmeyi seven ve otoriter kişilerdir. Su grubu burçlarına sahip olan insanlar daha duygusal, daha merhametli ve insancıl yanları daha baskın olan kişilerdir. Hava burçlarından birine sahip olan kişiler ise daha sosyal, dışa dönük ve eğlenceli tiplerdir. Toprak grubundaki burçlara sahip olan kişiler ise zeki, titiz ve otoriterdir.

Burçların Aşk Hayatındaki Yeri

İlk Buluşmada Dış Görünüş Nasıl Olmalı

Burçlar insanların kişilikleri üzerinde etkili olduğu kadar aşk hayatı üzerinde de etkilidir. Nitekim burçların özellikleri aşkın seyrini belirlemekte ve çiftlerin arasındaki aşk uyumunu göstermektedir. Örneğin koç burcu insanları aşk hayatlarında son derece tutkulu iken boğa burcunda olan kişiler son derece cesur ve sevgisini kolayca ifade edebilen kişilerdir. Özellikle yengeç burcu insanları aşk hayatında melankolik, duygusal ve şairane bir yapıya sahiptir. Akrep burcu kadın ya da erkekleri ise son derece kıskanç ve sahiplenici özelliklere sahip kişilerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

46
10 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
40
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
30
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
20
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
10
Yok Artık
Korktum Korktum
100
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
93
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
81
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
51
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı