Cinsel İlişki Bağımlılığı Nedir?


43

Cinsel ilişki bağımlılığı kişiyi psikolojik ve fizyolojik olarak sürekli aç hissetmesine sebep olmaktadır. Seks bağımlılığı kişiyi sürekli ilişkiye girmesi için uyarmaktadır. Cinsel ilişki bağımlılığı olanlar bağımlıklarının hem partnerine hem de kendisine zarar verdiğini bildiği halde bu durumdan vazgeçemezler. Cinsel ilişki bağımlılığı olan insanlar genellikle stresten ve acıdan uzak durmak için ilişkiye girerler.

Seks bağımlısı olmalarına rağmen seks ikinci plandadır. Seks bağımlısı olan kişi cinsel ilişiki dışında kendi kendilerini de tatmin etmeye çalışırlar. Cinsel içerikli videolar izleyerek yazılarak okuyarak da seks bağımlılığı olduğu anlaşılmaktadır. Cinsel ilişki düşkünü olan insanlar aldatmaya da meğilli olurlar. Sadece hayatlarında ki insanla yetinmezler. Bu durum ise aile içerisinde ciddi sorunlara sebep olmaktadır.

Seks Bağımlısı Olan Kişiler Partnerinin Dış Görüntüsüne Önem Verir Mi?

Seks Bağımlısı Olan Kişiler Partnerinin Dış Görüntüsüne Önem Verir Mi

Seks yapmaya bağımlı insanlar tek eşle ve ya hayatında bulunan tek insanlar yetinmezler. İlişki süreleri de oldukça kısa sürmektedir. Cinsel İlişki bağımlılığı olan kişiler seks yaptıkları insanların dış görünümüne, fiziksel özelliğine, güzellik ve çirkinliğine aldırış etmezler. Bu faktörlerin onlar için pek bir önemi yoktur. Önemli olan cinsel bir beraberlik yaşamalarıdır. Cinsel ilişki düşkünü insanlar yalnızca eyleme odaklanırlar. Onlar için önemli olan ilişki anıdır.

Seks Bağımlılığının Sonuçları Nelerdir?

Seks Bağımlılığının Sonuçları Nelerdir

Seks bağımlısı kişiler akıllarını sürekli sex ve seks ile ilgili düşünceler kapladığı için sosyal çevrelerine arkadaşlarına pek vakit ayıramazlar bu durum ise toplumdan kopuşu temsil eder. İlişkiye olan düşkünlüklerinin aşırı düzeyde olduğunu fark eden ve yine de bu durumdan kurtulamayan insanlar kendilerini sürekli bir suçlama içerisine çekmektedirler. Suçluluğun son evresi olarak kişi intihara bile başvurabilir.

Cinselliği saplantı haline getirmiş insanlar yalnızca hayatında ki partneri ile değil başka insanlarla da ilişki yaşama isteği içindedirler. Bu istek sürekli eş değiştirme ve para karşılığı ilişkiye girme boyutlarına ulaştığı için kişi de fiziksel olarak sorunlarda baş göstermektedir. Sürekli farklı insanlarla ilişki yaşayan kişiler cinsel yolla bulaşan hastalıklara kolayca yakalanabilirler. Bu durumda hem fiziksel hem de ruhsal olarak kişiyi bir çöküş dönemine girdirmektedir. Cinsel hastalıklar onların çok büyük düşmanıdır. Çünkü cinsellik sayesinde hayattan haz alırlar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir