Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


49

Eski dönemlere nazaran artık damatlık modelleri gelinlik kadar büyük bir öneme sahip hale geldi. Bu sadece damatlar için değil gelinler adına da önemlidir. Nitekim tercih edilecek gelinlik modelinin yanında damatlığın uyum sağlaması istenir. O yüzden son dönemlerde geniş bir yelpazeyle tasarımı gerçekleştirilmiş damatlık modelleri bulunmaktadır.

Artık sadece siyah ya da beyaz renk üzerinden değil, bordo ile lacivert başta olmak üzere birçok değişik renk kapsamında farklı ürünler tercih edebilmektedir. Bu durum mevsime göre, giysinin kombinasyonuna bağlı olarak ve kişisel istekler bazında elde edilebiliyor.

Damatlık Modeli Nasıl Seçilir?

Damatlık Modeli Nasıl Seçilir

Damatlık seçimi yaparken belli başlı bazı etmenler mutlaka ön plana çıkarılmalıdır. Böylece erkek giyim konusunda da damatlar düğün günü geldiğinde, en az gelin kadar görsel açıdan etkili bir görünüm ortaya çıkarabilmektedir.

– Öncelikle kumaş yapısına dikkat edilmelidir. Burada hazır mı tercih ediliyor yoksa özel dikim damatlık mı kullanılacak seçim yapılmalıdır.

– Vücut tipi mutlaka dikkate alınması gerekir. Fit bir görünüm elde edebilmek adına eğer kişi kilolu ise daha koyu renkleri tercih etmelidir. Özellikle göbek kısmını kapatmak için kuşak kullanılabilir.

– Mekana göre damatlık seçimi yapmak ayrıca önemlidir. Açık ya da kapalı mekanlar, kır düğünü gibi seçenekler ön plana çıkarılmalıdır. Eğer ihtişamlı bir düğün salonu ise güzel bir smokin tercih edilebilir. Ancak kır düğünü ise hoş bir lacivert takım kullanılabilir.

Gelinlik ve Damatlık Uyumuna Dikkat Edilmeli

Gelinlik ve Damatlık Uyumuna Dikkat Edilmeli

Model açısından damatlık tercihi yapılırken sadece tek yönden bakmamak gerekir. Bu konuda özellikle hem renk hem de tasarım noktasında dikkat etmek önemlidir. Örneğin eğer beyaz bir damatlık tercih edilmiş ise, gelinliğin beyaz tonuna uygun şekilde seçim yapılmalıdır. Tasarım açısından da slim fit örnekler, balık kesim tarzındaki gelinliklerle güzel bir uyum yakalayabilir.

Kişisel Beğeniler Mutlaka Ön Planda Olmalıdır

Kişisel Beğeniler Mutlaka Ön Planda Olmalıdır

Her ne kadar damatlık seçimi yapılırken yukarıda söylenen birçok kriter ön plana çıksa dahi; damatlar mutlaka kendi kişisel isteklerine bağlı olarak da seçim yapmalıdır. Böylece daha mutlu ve eğlenceli bir düğün organizasyonu geçirilebilir. Tabi seçim yapılırken fiyatlara da dikkat edilmesi gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

49

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir