Dünya Tarihinin En Kısa Evliliği


38
9 Paylaşım, 38 Beğeni

Kuveyt’te gerçekleşen olayda yeni evli bir çift, 3 dakika sonra boşanarak dünya tarihine adını yazdırmayı başardı. Sosyal medyada kısa süre içerisinde gündem olan olay, damadın geline salak demesinin ardından gerçekleşti. Gelin, bu hakareti kaldıramayarak evlendikten 3 dakika sonra boşanmak istediğini dile getirdi. Ülkenin ve dünya tarihinin en hızlı boşanma davası olarak da kayıtlar geçen bu olay, sosyal medya kullanıcılarının da dikkatini çekmeyi başardı. Tüm ikna çabalarına rağmen gelin geri adım atmadı ve boşanma davası için start verildi.

The Sun’da yer alan habere göre; yeni evli çift gayet mutlu bir şekilde törenden ayrıldı ancak nikahın kıyıldığı mahkeme salonunda çıkarken gelin talihsiz bir olay yaşadı ve ayağı takılarak yere kapaklandı. Etraftakilerin kahkahaları ve damadın ‘’Salak’’ diyerek gelinle dalga geçmesi gelini bir hayli üzdü ve o an boşanma kararı alındı.

Damadın defalarca özür dilemesi ve her iki çiftin ailelerinin araya girmesi ne yazık ki fayda etmedi ve bu ilginç olay Kuveyt tarihi ile birlikte dünya tarihine de ilginç bir haber olarak işlendi.

Mahkemeye Başvurdu

Olay yaşandıktan hemen sonra mahkemeye başvuran ve boşanmak istediğini ısrarla dile getiren gelin, bu hakaretin kabul edilemez olduğunu ve böyle bir erkekle ömür geçiremeyeceğini dile getirdi. Mahkeme heyetinin ikna çabaları da işe yaramadı ve gelinin kararlı duruşu boşanmayı da beraberinde getirdi.

Sosyal Medyada Gündem Konusu Oldu

Sosyal Medyada Gündem Konusu Oldu

Sosyal medya kullanıcıları bu ilginç ve şaşırtıcı olaya kayıtsız kalmadı ve geline çok sayıda destek mesajı yağdı. Birçok kadın ‘’Evlenmeden bunu yapıyorsa, terk etmek en doğru karar olacaktır’’ şeklinde mesajları ile geline destek verdi.

‘’Saygı olmayan evlilik, başarısız bir evliliktir’’ mesajı ise Twitter gibi mecralarda yerini aldı. 3 dakika süren ve hem sosyal medyayı hem de dünya gündemini meşgul eden bu olayda çok sayıda insan geline hak verirken, bazı kesimler ise olayın abartıldığını ve bu yüzden boşanma kararı almanın çok da doğru olmadığını dile getirerek erkeğe destek vermeyi tercih etti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38
9 Paylaşım, 38 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
11
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
101
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı