E-Ticaret Firması Nasıl Kurulur?


37

Bilmiş olduğunuz gibi artık internet sektörü içerisinde yer almak reel hayatta müşteri sağlamaktan oldukça fazla kolaydır. Ayı zamanda da bulunduğunuz bir dükkân önünden günde geçen insan sayısı diyelim ki 3bin adet, yaptığınız reklamlar olmazsa eğer dükkânınızın kazancı oldukça düşük bir maliyet olacak ve bu durum elbette internet sektörüne kıyaslanırsa. İnternet üzerinde ise milyonlarca kullanıcı yer almaktadır. Yapacağınız iyi bir internet reklamı ile birlikte sitenize yüzbinlerce kişinin girişini sağlayacaksanız. Kısacası neredeyse bulunduğunuz bir semtte ki müşteri potansiyelinin yüz katını elde edebileceksiniz. Bunun için de e-ticaret siteleri her zaman daha fazla maddi geliri elde etmekte ve daha fazla kitleye hitap etmektedir. Fakat birçok kişi tarafından sorulan soru ise E-ticaret firması nasıl kurulur? Olmuştur. Bu yazımız da size e-ticaret sitesine sahip olmayı ve bu site üzerinden müşteri potansiyelinizi arttırmayı öğreteceğiz. Özellikle de dükkân, mağaza herhangi bir işleme sahip değilseniz sadece e-ticaret sitesi üzerine bağlı bir firma oluşturmak istiyorsanız hangi yollara başvuracaksınız bunları kademeler halin de ele alacağız.

E-ticaret unvanına sahip olmak

E-ticaret unvanına sahip olmak
Öncelikle alan adı yani domain dediğimiz bir durum yer almaktadır. Bu durum site ismi demektir ve kuracağınız sitenin ismini oluşturmaktadır. Bu ismi satın aldıktan sonra bu isme ya da bu isim bağlı olduğu bir şirkete sahip olmak adına muhasebe ile görüşeceksiniz ve birde şirket unvanı alacaksınız. Şirket unvanı şahıs şirketi de olabilir. Vergi numaranız aldıktan sonra e-ticaret firmanızı oluşturmuş olacaksınız. Bu unvana sahip olmakla birlikte kısa süre içerisinde çok fazla beklemeden hemen bir e-ticaret sitesi oluşturun. Bu konuda da internet dünyası içerisinde e-ticaret siteleri yapan birçok profesyonel firmalar yer almaktadır. E-ticaret siteniz de otomatik fatura kesimden tutun sipariş onayı ve stok takibine kadar birçok işlemleri yönetim panelinden görebileceksiniz. Günlük kaç adet sipariş gelmiş ve kaç adet sipariş yola çıkmış kargo takip sistemine kadar bu modüller e-ticaret siteniz içerisinde olmalıdır. Kredi kartı ile satış için ise yapacağınız şirket unvanı sonrasında web sitenizi de oluşturarak bankaya müracaat edeceksiniz. Banka size İD no dediğimiz kredi kartınızla alış veriş yapmanızı sağlayacak bir sanal pos sistemi oluşturacaktır. Bu sanal postu da e-ticaret siteniz içerisine entegre ederek artık yaptığınız tüm satışların kazancı bankanıza aktarılmaktadır.

E-ticaret sitesin de taksit seçenekleri

E-ticaret sitesin de taksit seçenekleri
Satacağınız ürünlere göre taksit seçenekleri değişkenlikler göstermektedir. Aynı zamanda da yeni yasaya göre kredi kartı ile alımlar da en fazla altı ay ve on iki ay gibi taksit limitine gidilmiştir. Bu kuralları ihlal edemezsiniz ve bankanız bu doğrultu da sanal pos içerisin de bir taksit tutarı yansıtacaktır. Bu taksit işlemleri de peşin alma işlemine göre fiyat farkı oluşturabiliyor. Kısacası e-ticaret firmasına sahip olduktan sonra sosyal medya ve arama motorlarında ki reklam ağınızı da güçlendirerek bir mağazanın yapması gereken tüm işlemler siteniz yapacaktır. Sosyal medya sitelerinden özellikle de ne kadar çok takipçi kasarsanız eğer e-ticaret siteniz içerisinde ki kampanyaları tanıtma konusunda da o kadar kolaylık elde edeceksiniz. Müşteri potansiyelinizi arttırmanız için Seo olarak adlandırdığımız arama motor optimizasyonu alanında da deneyimli bir bilgiye sahip olmalısınız ya da bu bilgilere sahip olan kişi ya da kişiler ile çalışmalısınız. Böylelikle de e-ticaret siteniz kısa süre içerisin de adeta bir marka haline gelecek ve kazancınız daha da çok artacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.