En Popüler Kripto Para Birimleri


36

 

En Popüler Kripto Para Birimleri

Bitcoin

Bilindiği üzere Bitcoin dünyada ki en popüler para birimleri arasında yer almaktadır. Bireyler bitcoin kullanarak çeşitli kazançlar ve faydalar elde etmektedir. Bitcoin insanlara düşük bir ücret karşılığında bir miktar paranın transfer edilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra üst düzey güvenlik düzeyine sahip olmayan bir sistem olarak da bilinmektedir. Kripto para birimi sabit bir fiyata sahip değildir. Bu bağlamda kar elde edebilmek için pek çok yatırımcının da ilgisini çeker.

Ripple (XRP)

Ripple eşsiz bir kripto para birimi olarak ifade edilmektedir. Çoğu cionler Bitcon’in en temel fikrini takip etmekte olup kodlarının kullanılması ile meydana getirilmiştir. Ancak Ripple ise sıfırdan tasarlanan bir yapıya sahiptir. Bunun yanı sıra bankaların para transferlerinin de çok daha güvenli ve çok daha hızlı bir şekilde oluşturulmasına yardımcı olan bir sistem olarak ifade edilebilir. Ripple; HSBC ve Bank of America teknolojilerini kullanmaktadır.

Ethereum

Bitcon’den sonra en popüler kripto para birimi olan Ethereum 2015 yılında kitle fonlaması ile birlikte başlatıldı. Fakat fonlar Bitcoin’de toplanmıştır. Günümüzde ise Ethereum, Bitcoin’in birincil rakibidir. Ethereum aracılığı ile işlemlerin ortalama işlem süresi 1 dakika kadardır.

Litecoin

Litecoin, 2011 yılında eski bir Google mühendisi olan bir bilim insanı tarafından oluşturulmuştur. Eşler arasında ki işlemlerin güvenli ve hızlı bir hale getirilmesi sağlanmaktadır. Sistem tamamen merkezi olmayan bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir etki yaratacak hiçbir yetkisi bulunmamaktadır. Pek çok kişi Litecoin’i Bitcoin’in geliştirilmiş bir versiyonu olarak görmektedir.

Chanlink

Chanlink, akıllı sözleşmelerin yeni bir seviyeye taşınmasına yardımcı olan önemli bir sistemdir. Akıllı sözleşme, tüm koşulların tamamlanabilmesi durumunda ödemenin otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayan bir sistemdir. Chanlink, herhangi bir API’ye kolay bir şekilde entegre edilebildiği son derece hızlı bir biçimde popülerlik kazanmaktadır. Özellikle son günlerde piyasa değerlerine göre en büyük 5.kripto para birimi olarak bilinmektedir.

Dash

Dash kripto para birimi Blockchain teknolojisi kullanılarak meydana gelmiştir. Fakat dash geliştiriciler madeni paranın çok popüler olduğu çeşitli iyileştirmelerin uygulanması ile meydana getirilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.