En Zor Eğitimi Olan Üniversite Bölümleri Hangileridir?


61
13 Paylaşım, 61 Beğeni

Kişinin kişisel gelişiminde eğitim en önemli faktörlerden biridir. Eğitimli bir birey daha çok öz güvenli ve daha fazla donanımlı olacağı için hayata daha hazır bulunacaktır. İlkokul orta okul ve lise eğitiminden sonra bireyin üniversite eğitimi başlar. Üniversite eğitimi kişinin geleceğinde yapacağı iş üzerine akademik bir bilgi aldığı ve bu konuda kendine yatırım yaptığı bir kurumdur. Yapılan işlerin zorluk dereceleri farklılık gösterebildiği gibi üniversitelerde verilen eğitimlerde de farklı derecelerde zorluklar bulunmaktadır. Tıp, hukuk, mühendislik gibi bölümler eğitimi en zor olan üniversite bölümlerinin başında gelmektedir.

Üniversitede Zorlanılan Bölümler

Üniversite kişiyi hayata hazırlayan en son eğitim kurumudur. Üniversiteyi bitiren birey iş hayatına atılacaktır ve bunun için iyi ve sağlam bir üniversite eğitimi alması kendi iş hayatı açısından önemlidir. Zor ve stresli mesleklerin eğitimleri de aynı derecede zor ve stresli olabilmektedir. Tıp bölümü okuyan öğrenciler uzun ve zorlu bir eğitim sürecinden geçmektedirler. Meslekleri gereği önemli bir iş yapan doktorlar cerrahlar hemşireler iyi ve özel bir eğitime tabi tutulmaları gerekmektedirler. Ülkemizde okuması belki de en zor bölüm olarak bilinir.

Sağlam bir mesleki eğitim ile beraberinde psikolojik eğitimde görmektedirler. Stresli bir iş yaşantısı olan doktorlar meslek hayatları boyunca birçok farklı ve çoğu insanın görmek istemeyeceği olaylarla karşı karşıya kalabilmektedirler. Stres doktorların hayatlarının bir parçasıdır. Diğer bir zor bölüm ise hukuk bölümüdür. Bu bölümü seçen kişilerin ezber yeteneklerinin iyi olması gerekmektedir. Birçok yasayı kanunu yönetmeliği mevzuatı ezbere bilmeleri lazımdır. Ezber yeteneğinin yanı sıra akıcı bir dil ve özgüven sahibi kişiler olmaları gerekmektedir.

Mühendislik Bölümleri

Daha çok teknik bilgilerin hayata geçirilmesi aşamasında önemi olan bu bölümler oldukça karmaşık olabilir. Bilginin pratiğe döküldüğü ve günlük hayatı kolaylaştırma noktasında mühendisler karşımıza çıkmaktadırlar. Gündelik hayatta kullanılan bir sürü makine yolda giden araçlar havada uçan hava taşıtları oturduğunuz büyük ve görkemli binaların hepsi birer mühendislik eseridir. Üniversitelerin genellikle sayısal ağırlıklı bölümleri okuması daha zor olan bölümlerdir. Teknik bilginin yanı sıra el becerisi ve analitik düşünmede gerektiren bölümlerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

61
13 Paylaşım, 61 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
40
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
36
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
22
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
11
Yok Artık
Korktum Korktum
102
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
95
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
80
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
58
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı