Erkekler İçin Yazlık Parfüm Önerileri


45

Parfüm kokuları tenin rengine ve kokusuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu nedenle erkek parfüm önerileri ve seçimi yapılırken ten rengi ve kokusuna da dikkat edilmelidir. Parfüm seçimi bireyin kişiliğini de yansıtmaktadır. Parfüm kokusu sıcak ve nemli hava da daha da ağırlaşır. Bu nedenle yaz aylarında daha hafif kokular tercih edilmeli, ağır kokulardan kaçınılmalıdır. Sürekli aynı kokuyu sürmek bir süre sonra aynı etkiyi yaratmayabilir. Bu nedenle farklı günlerde farkı kokular da kullanmak gerekir.

Parfüm seçimi yaparken saatin çok erken veya geç olmaması gerekir. Bu saatlerde koku algısı yanıltabilir. Yemek yedikten sonra parfüm seçimi yapılmamalıdır. Yemeğin içerisindeki baharatlar koku algınızı değiştirebilir.

Sahte Parfüm Kullanmayın

Sahte Parfüm Kullanmayın

Sahte parfümlerin içerisindeki kimyasal maddeler cildinizi tahriş edebilir ya da alerji olmanıza neden olabilir. Bu nedenle sahte parfümlerden uzak durmak gerekir.

Ten Rengine Göre Parfüm Önerisi

-Buğday tenli erkekler için en cezbedici kokular baharat ve çiçek kokularıdır. Bunun yanın da tarçın kokuları da tercih edilebilir.

-Esmer tenli erkeklere en çok yakışan baharat ve odunsu kokulardır. Açık tenli erkeklere göre kış kokularını da yazın daha rahat kullanabilmektedirler.

-Beyaz tenli erkekler buğday ve esmer tenlilere göre daha açık ten rengine sahiptir. Bu nedenle güneş ışınlarına göre ciltleri daha hassastır. Beyaz tenli erkeklere en çok yakışan kokular bergamot ve vanilya gibi ağır olmayan kokulardır.

-Kumral tenli erkekler de fazla hafif kokular tercih edilmemektedir. Genellikle baharatlı, oryantal ve mistik kokular kumral erkeklere en çok yakışan kokulardandır.

Burberry Classic Parfüm

Burberry Classic Parfüm

Odunsu kokulardan olan Burberry Classic bergamot, taze nane, lavanta ve dağ kekiği kokularından oluşmaktadır. Kalıcı ve en çok tercih edilen parfümlerden biridir.

Hugo Boss Bottled Parfüm

Hugo Boss Bottled Parfüm

Elma ve turunçgillerden oluşan bu parfümün oldukça hoş bir kokusu vardır. Kalıcı ve etkili bir kokuya sahiptir.

Calvin Klein Euphoria Parfüm

Calvin Klein Euphoria Parfüm

Oryantal kokulardan biri olan Calvin Klein Euphoria içeriğinde biber, zencefil ve yağmur damlası akoru barındırmaktadır. Oryantal kokusuyla baş döndürücü etkiye sahiptir.

Dior Homme Intense Parfüm

Dior Homme Intense Parfüm

İçeriğinde lavanta özü barındıran Dior Homme Intense yaz gecelerinde dışarı çıkarken kullanılabilecek oryantal kokulardandır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

45

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir