Erkekler Nasıl Romantik Yapılır?


38
9 Paylaşım, 38 Beğeni

İnsan, farklı yapılarda dünyaya gelmiş olan yaratıklar olarak kabul edilir. Kadın ve erkek cinsiyeti olarak farklı duygusal ve fiziksel oluşumda hayatlarına devam ederler. Kadın ve erkeği ayıran özellikler arasında bulunan duygusal farklar çoğu zaman fikir ayrılıkları ve anlaşmazlıklar ortaya koyar. Daha duygusal olarak kabul edilen kadın, erkeklere göre daha hassas yapıya sahiptir. Hayatları boyunca amaçları aynı olan insanoğlunu ayıran cinsiyet kavramı olarak kabul edilmektedir. Zor olsa da erkekler de romantik yapılır.

 Hormonsal Olarak Farklar Var

Hormonsal Olarak Farklar Var

Duygusal yapıları bakımından kadınlar daha romantik olarak bilinir. Hisler olarak da en uygun yapıya sahip olan kadınlar, karşı cinsten de bu duygularına karşılık ararlar. En büyük tartışmalar da bu anlaşmazlık yüzünden ortaya çıkmaktadır.

“Erkeklerin kadınları anlamaması” düşüncesi tamamen empati eksikliğinden dolayı su yüzüne çıkar. Her iki tarafın da birbirini anlaması ve saygı çerçevesinde davranması gerekmektedir. Hormonlar bakımından iki cins de farklı özelliklere sahiptir. Testosteron hormonu sahibi erkekler daha az şekilde duygusallıklarını yaşarlar. Östrojen hormonu sahibi kadın, daha fazla duygusallık içerir. Her iki cins de her iki hormona sahip olarak dünyaya gelir. Doğurganlık aşamasında baskın hormona göre duygusal farklılıklar üstlenmektedir.

 Romantizm Seyri

Romantizm Seyri

Romantizm olgusu, partnerlerin ilk zamanlarında daha yoğun olarak yaşanır, birbirini tanıma aşamasında karşı tarafı etkilemek için sıklıkla başvurulan romantizm, ileri ki aşamalarda yerini sıradanlığa bırakır.

Çoğu ilişkide şikayet edilen konu, romantizmin bitmesi ve sıradan ilişkiye dönülmesidir. Hormonların salgılanma seyri, ilişkide kişilerin birbirini tanıması ile doğru orantıdadır. Kişiler birbirini tanıdıkça alışkanlıklar ortaya çıkar ve eski romantizm ortadan kalkar.

 Geri Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Geri Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir

İlişkiyi ilk günkü gibi sıcak ve samimi tutabilmek için sıradan olaylardan uzak durulmalıdır. Günümüz şartlarında monoton yaşam sebebiyle ne kadar yapılmak istense de mümkün görünmemektedir. Ama değişiklik kişinin içindedir; bu kurama göre nasıl hissedildiği ve karşı tarafa ne hissettirilmek istendiği önemlidir.

Karşı cinse neler istediğini sorun; birlikte düzeltmenin yollarını arayın. Farklı bir şeyler yapmak sizi sıradan hayattan uzaklaştıracaktır. Romantizm sağlarken müzik, yemek, mumlar ve sıcak renklerden yardım alın. Unutmayın ki sizi sizden iyi kimse tanıyamaz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38
9 Paylaşım, 38 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
60
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
50
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
40
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
30
Yok Artık
Korktum Korktum
20
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
10
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
100
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
70
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı