Erkekler Neden Güçlü Kadınları Sevmez?


46
10 Paylaşım, 46 Beğeni

Güçlü ve ayakları üzerinde duran kadınlar, erkeklerin ilgisini çekiyor. Ancak; ilk bakışta etkilendikleri güçlü kadınlar ileriki zamanlarda erkekler için aynı duyguları ifade etmiyor. Gerek ilişkilerde gerekse evlilikler kısa sürede bitme noktasına geliyor. Güçlü kadını elde etmek için tüm zamanını harcayan uğraşan adam bir süre sonra bambaşka davranışlar sergiliyor. Kadınlar bu durumu anlamakta zorlanırlar. Oysa bu durumun, erkekler açısından güçlü nedenleri bulunmaktadır.

Korku

Erkekler Nasıl Romantik Yapılır

Erkekler, etkileyici buldukları güçlü kadınla ilişkiye başladıklarında elde etmiş olmanın mutluluğunu yaşarlar. Ancak; zaman ilerledikçe güçlü kadının baskın karakteri erkek dünyasında korkulara neden olur. Bu korkunun en büyük nedeni; erkeklerin karşılarında kendilerine meydan okuyabilen bir kadının olmasıdır. Bu düşünce diğer korkuları da tetikler. Güçlü kadınla baş edememe korkusu, sürekli mücadele etme korkusu bunlardan sadece bazılarıdır.

Güven Eksikliği

Black Friday Kara Cuma Nedir?

Erkeklerin gözünde, güçlü kadınlar aynı zamanda cesur kadınlardır. Erkekler, fazla cesur kadınlara güven duymazlar. Zira, kadın güçlü ve cesurdur. Aklına eseni yapma olasılığı yüksektir. Bu düşünce sarmalı, erkeğin güçlü kadına olan güvenini kırar. Söz gelimi; güçlü kadın, ani ayrılık kararı alabilir. İşini sevgilinse ya da partnerine tercih edebilir.

Gereksiz Hissetmek

Erkekleri En Çok Etkileyen Giysiler Nelerdir

Güçlü kadınların kimseye ihtiyaçları yoktur. Bu durum, erkeklerde olumsuz duygulara yol açar. Kimseye ihtiyacı olmayan bir kadının kendisine de ihtiyacı olmadığını düşünür. Bu nedenle; ilişkiyi sahiplenemez.

Rahat Hissedememek

İnternet Ve Sosyal Medya Kullanımlarının Günümüzdeki Etkileri Ve Özellikleri

Erkeklerin, ilişkilerde en önem verdiği hususlardan biri, rahat hissetmektir. İstediğini dile getirmek, dilediği gibi davranmak erkekler için çok önemlidir. Böyle hissetmediklerinde ilişkiye adapte sağlayamazlar. Güçlü kadın, diğer kadınlara göre bir derece daha otoriterdirler. Güçlü kadınların, otoriter tavırları, erkekleri rahatsız eder.

Eleştirememek

İnstagram Yorum Yapın

Eleştiri, güçlü kadınlar için tahammül edilemez bir durumdur. Erkekler, eş, sevgili ya da partnerlerini eleştirmeyi severler. Zaman zaman onu yönlendirmek isterler. Ancak; eleştiriye kapalı olan ve yönlendirilemeyen sevgiliye karşı ketum davranmak zorunda kalırlar. Bu zorunluluklar, erkekler için son derece sıkıntılıdır.

Sevgisizlik

Sınırsız Sevgi Sokak Hayvanları

Erkekler, sevmek duygusundan ziyade sevilmeyi severler. Sevgilileri tarafından sevilmek onların gizledikleri istekleridir. Güçlü kadınlar, sevgilerini pek belli etmezler. Duygularına kapılmazlar. Aşklarından ölmezler. İçlerinde sevgi olduğunda bile mesafeyi korumayı bilirler. Onlar mesafeyi korurken erkekler sevilmediklerini düşünürler. Bu düşünce, erkeğin ilişkiden uzaklaşmasına yol açar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

46
10 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
81
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
71
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
61
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
50
Yok Artık
Korktum Korktum
40
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
30
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
21
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
90
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı