Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları


37
9 Paylaşım, 37 Beğeni

Aşk acısı, günümüzde herkesin en az bir defa yaşadığı ve eski sevgilisini unutmakta büyük zorluk yaşadığı bir durumdur. Eski sevgiliyi hemen ayrıldığımız gibi unutmamız mümkün değildir. Yaşadığınız aşk ne kadar gerçekse ondan ayrıldığımız zaman yaşayacağınız acı da bir o kadar gerçek olacaktır. Bu nedenle kendinize zaman vermeli ve yeni bir ilişkiye başlamadan önce eski aşkınızın acısını iyice çektiğinize ve izlerini sildiğinize emin olmalısınız. Her aşkın unutulma süresi farklıdır.

 

Aşk Acısı Ne Zaman Geçer?

Aşk acısı, ilk başlarda hiç geçmeyecekmiş hissi verse de zamanla giderek azalır ve sonunda da geçer. Genellikle o kişi ile ilişki yaşadığınız zamanın yarışı kadar bir süre sonra aşk acısı yerini hatıralara bırakır. Eski sevgili ile iletişimi koparmamak ve arada da olsa konuşmak onu unutmamız zorlaştırır. Bu nedenle hayatınızdan çıkardığınız kişi ile tüm sosyal medya ve telefon üzerinden de iletişimi kesmeyi unutmamalısınız.

 

Eski Sevgili Nasıl Unutulur?

Hiç kimse ilişkisi bitsin diye yeni bir ilişkiye başlamaz. Fakat yaşanan bazı iletişim problemleri, anlaşmazlıklar ve kıskançlıklar ilişkilerin hasar görmesine ve bazen de ayrılıkla sonuçlanabilir. Eski sevgiliyi unutmak için onunla tüm iletişimimizi kesmeli ve onun bulunduğu ortamlardan en azından bir süre uzak durmalısınız. Aynı zamanda aklınızı başka şeylerle meşgul etmeye, kendinize yeni hobiler edinmeye özen göstermelisiniz.

Özellikle de bu gibi zamanlarda spora başlayabilir, yemek kursuna gidebilir ya da yeni bir müzik enstrümanı çalmak için eğitim alabilirsiniz bu gibi eylemlerle eski sevgiliyi unutma sürenizi önemli ölçüde kısaltabilir ve acınızı hafifletebilirsiniz. Özellikle de ayrılığın ilk günlerinde yalnız kalmamaya ve hüzünlü ya da onu hatırlatacak şarkılar dinlememeye de özen göstermeniz gerekir. Böylelikle aklınızı dağıtabilir ve kendinizi başka şeylerle acıyabilirsiniz. Fakat eski sevgilinizi henüz unutmadan kesinlikle yeni bir ilişkiye başlamamaya özen göstermelisiniz. Aksi bir durumun hem karşınızdaki kişiye hem de size haksızlık olacağını aklınızdan çıkartmamalı ve eski sevgilinizi kıskandırmak adına da olsa böyle bir girişimde kesinlikle bulunmamalısınız. Bu sayede daha sağlıklı düşünebilir ve ileride daha sağlam temelli ilişkiler kurma şansını da yakalayabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
9 Paylaşım, 37 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
80
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
70
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
60
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
50
Yok Artık
Korktum Korktum
40
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
30
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
20
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
90
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı