Galatasaray Diagne’yi Kap’a Bildirdi


39
9 Paylaşım, 39 Beğeni

Uzun süredir forvet eksikliği yaşayan Galatasaray, transfer sezonunun kapanmasına saatler kala mutlu sona ulaştı. Kasımpaşa’nın flash forveti Diagne ile her konuda anlaşan Galatasaray, Kasımpaşa kulübü ile de anlaşarak forvet konusundaki eksikliğini giderdi.

Sezona Eren Derdiyok ile giren Galatasaray, özellikle gol konusunda sorunlar yaşayınca taraftarın da tepkisini çekmeye başladı. Taraftarlar maçlarda forvet konusu ile ilgili yönetimin dikkatini çekerek ne kadar kararlı olduklarını gösterdi. Özellikle sosyal medyada bu konuda birtakım kampanyaların başlaması nedeni ile Galatasaray forvet konusundaki çalışmalarına hız verdi.

 Önce Alan Sonra Diagne

2018-2019 sezonun ilk yarısı biter bitmez transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray yöntemi birçok forvet transferi ile ilgili görüşmeler yaptılar. Galatasaray yönetiminin önündeki en büyük engel ise UEFA’dan almış olduğu transfer kısıtlamasıydı. Bu kısıtlamada futbolcu satmadan futbolcu alamama kısıtlamasıydı. Bu nedenle Galatasaray yönetiminin forvet transferi yapabilmesi için takımdan bazı oyuncuları da başka takımlara satması gerekiyordu.

Galatasaray’ın yetenekli oyuncusu Garry Rodrigues’in Suudi Arabistan takımına, ardından Ozan Kabak’ın Almanya’nın Stuttgart takımına satılması ile birlikte Galatasaray yönetiminin forvet transferi için önünde hiçbir engel kalmadı.

Galatasaray yönetimi uzun süredir Çin’de forma giyen forvet Alan ile ilgilenmesi bu transferin kesin biteceği yönünde görüşler hakim olurken, transferin çok uzaması ve uzun bir süre resmi anlamda adım atılamaması Galatasaray taraftarlarının tepkisini çekmeye başladı. Ancak Alan transferinin Alan’ın kulübü ile olan sorunlarının çözülememesi nedeni ile gerçekleşmediği ortaya çıkınca Galatasaray yönetimi rotayı Diagne’ye çevirdi.

 Diagne Resmiyete Kavuştu

Diagne Resmiyete Kavuştu

Diagne transferinde Galatasaraylı taraftarlar transferin resmiyete kavuşması ile birlikte derin bir nefes alarak yeniden şampiyonluğun en büyük adayı olmalarının mutluluğunu yaşıyorlar.

Galatasaray yönetimi Diagne ile ve kulübü Kasımpaşa ile her konuda anlaşıldığını KAP’a bildirerek transferin resmiyete kavuştuğunu duyurdu. Diagne’de bu transferin gerçekleşmesi için kulübü Kasımpaşa ile görüşerek Galatasaray’a gitmek istemesini bildirerek transferin hız kazanmasını sağladı.

Diagne Kasımpaşa’da oynarken 4 maç ceza almış bu cezanın ikisini Kasımpaşa forması ile çekmiş ve geriye kalan iki maç cezasını da Galatasaray forması ile çekecek. Diagne Trabzonspor ile oynanacak maç ile sahalarda yer alabilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

39
9 Paylaşım, 39 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
100
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı