Gece Makyajı Nasıl Yapılır?


34
9 Paylaşım, 34 Beğeni

Özel davetlerde, düğünlerde, akşam yemeklerinde giydiğiniz kıyafet kadar önemli olan diğer unsur, makyajdır. Makyaj, insanların yüz hatlarını belirgin hale getirerek daha alımlı ve hoş bir görünüm kazanmalarını sağlamaktadır. Kusursuz bir gece makyajı yapmanın birkaç püf noktası vardır.

 Göz Makyajı

Göz Makyajı

Gece makyajında dikkat çeken kısım göz makyajı olmalıdır. Kusursuz bir ten makyajı ile birleşen gölgeli bir göz makyajı şık bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Göz makyajı için öncelikle göz üstüne far bazı sürülmelidir. Ardından ten rengi bir far ya da pudra ile göz kapağındaki baz sabitlenmelidir.

Gözün katlanma bölgesine kahve- turuncu tonlarda bir far tercih edilmelidir. Dağıtma fırçası ile doğal bir görünüm kazandırılmalıdır. Ardından gözün uç kısmına kahverengi, siyah gibi koyu renkler ile gölge yapılmalıdır.

Göz pınarından orta kısımlara doğru açık ve sedefli far ile geçiş sağlanmalıdır. Farlar fırça ile güzelce karıştırılmalıdır. Bu sayede gölgeli far makyajı tamamlanmış olur. Ardından yoğun rimel uygulaması yapılır.

 Ten Makyajı

Ten Makyajı

Bu kısımda öncelikle cilt güzelce nemlendirilmeli ve baz sürülmelidir. Ardından cilt rengine uygun fondöten kullanılmalıdır. Göz altına, burun üst çizgisine, çeneye ve dudak üstüne kapatıcı sürülmelidir.

Yağlı bir cilde sahipseniz transparan pudra ile fondöteni sabitleyebilirsiniz. Ardından yanağa bronzer uygulanmalıdır. Elmacık kemiklerinin üstüne şeftali tonlarda allık sürülmelidir. Gözün alt kısmına, elmacık kemiğinin üstüne highliter sürülerek ten makyajı da tamamlanmalıdır.

 Dudak Makyajı

Dudak Makyajı

Gece makyajında dikkat çeken kısımlardan biri de dudaklardır. Koyu bir göz makyajında nude renkler tercih edilmelidir. Göz makyajında sadece uç kısımlarda koyu renk tercih edildiyse ruj, koyu renk kullanılabilir. Özellikle kırmızı, bordo, kiremit gibi renkler kışa uygundur.

Ruj öncesinde dudaklara kapatıcı sürmek rujun kalıcılığını artıracaktır. Ardından dudak çevresini kalem ile çizmek dudağın hatlarını belirgin hale getirecektir. Kalem sonrasında ruj sürüldüğünde gece makyajı tamamlanmış olacaktır.

Son olarak yüzün tamamına 25-30 cm uzaktan sabitleyici sprey sıkılarak makyajın gece boyu sabit kalmasını sağlanabilir. Makyaj, güzelliği taçlandıran ve insanı şıklığın zirvesine taşıyan bir unsurdur. Bu nedenle her adımına dikkat edilmeli ve cilt rengine, yapısına uygun makyajlar yapmak gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

34
9 Paylaşım, 34 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
100
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı