Gmail Erişim Sorunu Devam Ediyor


36

Google bünyesinde hizmet veren Gmail, son dönemde kullanıcılarına yaşattığı sorunlar ile adından bir kez daha söz ettirmeyi başardı. Mail alış verişlerini kusursuz bir şekilde yerine getirebileceğiniz ve aynı zamanda müşterileriniz ile sohbet etme imkanı sunan dev bir ağdan bahsediyoruz ancak son dönemde yaşanan sorunlar, Gmail’e duyulan güveni de sarsmış durumda. Gmail’de devam eden erişim sorunu aynı zamanda Drive ve maps uygulamalarında da karşımıza çıkıyor ve bu durum kullanıcıların canını sıkmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, ve Asya’da hizmet alan kullanıcılar, kısa bir süre önce bu sorun ile karşı karşıya geldi ve sorunun hali hazırda devam ettiğini de belirtmek gerekiyor. Gmail üzerinden gönderilen mailler askıya alınıyor ve bir süre sonra hata uyarısı veriliyor. Maps’te yaşanan sorun ise sokak görünümü özelliğinin çalışmaması durumudur. Herhangi bir güncellemeden bahsetmek mümkün ve bu tür durumlarda kullanıcılara da gerekli bilgi veriliyor. Devam eden sorunun sebebi henüz açıklanmadı ve kullanıcıların büyük bir kısmı da bu durumdan şikayetçi görünüyor.

Gmail’den Henüz Net Bir Açıklama Gelmedi

Gmail’den Henüz Net Bir Açıklama Gelmedi

Gmail yetkilileri, konuya dair net bir açıklama yapmadı ve sadece ‘’Bu sorunun kaynağını araştırıyoruz’’ şeklinde basit bir söylemde bulundular.

Kullanıcılar, Gmail’e giriş yapabildiklerini ifade ediyorlar ancak mail göndermek ya da mailleri kontrol etmek istediklerinde uzunca bir süre beklediklerini ve hemen sonrasında hata aldıklarını dile getiriyorlar. Bazı kullanıcılar ise şanslı ve bir süre bekledikten sonra  mail gönderiminin tamamlandığını ifade ediyorlar ancak geçen süre ciddi anlamda zaman kaybını da beraberinde getiriyor.

‘’Sorun Çözüldü ‘’

Kısa bir süre önce sorun çözüldü açıklaması yapıldı ancak hali hazırda erişim problemi yaşayan kullanıcılar var. Sorun tam manasıyla giderilebilmiş değil ve Google Maps ile Drive kullanıcıları da şikayetlerine devam ediyor. Drive ve Maps konusunda hiçbir açıklama yok ve kontrol ettiğinizde sokak görünümü deaktif olduğunu sizler de görebilirsiniz.

Milyonlarca kullanıcıya sahip bir şirketten bahsediyoruz ve en küçük hatada çok fazla tepki alabiliyor ve hızlı hareket etmeniz gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

36

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.