İlişkiler Nasıl Uzun Ömürlü Olur?


42
10 Paylaşım, 42 Beğeni

Yirmi birinci yüzyıl, teknolojisi ve olanakları ile kuşkusuz hepimizin hayatına pek çok şey kattı. Ancak bunun yanında; güvensizlik, samimiyetsizlik, dostluk, saygı ve sevgi gibi kavramları da aldı götürdü. Tüm bu kavramların gün geçtikçe yitip gitmesi nedeniyle, kısa süreli ilişkiler ve evlilikler ile karşılaşıyoruz. Öyle ki bazı ilişkiler aynı gün içerisinde dahi bitebiliyor. Kısa süren ilişkiler nedeniyle, her geçen gün öz güven kaybı yaşayarak ilişkilere olan bakış açımızı da acımasız bir hale getiriyoruz.

Teknolojinin getirdiği hız ve kolaylık hiç şüphesiz, ilişkilerimizde tembelliğe kaçmamıza neden oluyor ve emek vermek zor geliyor. İlişkilerin kısa süreli olması sorunu ve uzun süreli olması için yapılabilecekler konusunda bir araştırma yaptık. Araştırmaya istinaden, uzun ömürlü ilişkiler için dikkat edilmesi gereken püf noktaları bu yazımızda derledik.

 Affetmeyi Bilin

İlişkiyi Yürütebilmek

Birçok ilişkilerde yapılan en büyük hata, tartışmalar sonrasında affetme prosesini atlamaktır. Affetmeyi unutmak ve tercih etmemek sorunların devam etmesine ve orta yolu bulunmamasına neden olacaktır. Affetmeyi bilin ve aynı tartışma konusunu

bir daha partnerinizin yüzüne vurmayın.

 Tartışmayı Kazanma Çabasından Vazgeçin

kadınlar ihanet

Her çift çeşitli konular nedeniyle hararetli tartışmalar yaşar. Bu durum, bütün evliliklerde görülür. Tartışmayı bir maç gibi görüp, skor elde ederek kazanmaya çalışmayın. Size hiç bir faydası olmayacaktır. Bu süreç, tartışmanın daha uzun sürmesinden başka bir yarar sağlamayacaktır.

 Dinlemeyi Öğrenmek

Partnerinizi dinlemek, karşı tarafın hayat felsefesini ve düşünce yapısını anlamak için çok önemlidir. Dinleme sayesinde karşı tarafın isteklerini daha iyi anlayarak bu analize göre hareket edebilirsiniz. Bunu gören partneriniz de dinlendiğini bileceği için kendini daha önemli hissedecektir.

Seyahat Etmek

İdeal Kadın Ve Erkek İlişkisi

Bulunduğunuz ortamdan uzaklaşarak farklı yerlere gitmek, herkes de rahatlatıcı bir etki bırakır. Partnerinizle seyahat etmek, stresten beraber uzaklaşmanızı sağlayacaktır. Bu rahatlamanın etkisi ile çift olarak sorunlarınızı da unuttuğunuzu anlayacaksınız.

Teşekkür Etmeyi Unutmayın

Mesafeler Aşka Engel Midir

Teşekkür etmek, karşıdaki kişiye gösterilen en büyük saygı ifadelerinden biridir. Karşınızdaki kişiden su istediğinizde dahi teşekkür edin. Partnerinizin bunu bir görev olarak algılamasına izin ermeyin. Teşekkür ederek sizin için önemli bir şey yaptığını gösterin.

Paylaşmak

İdeal Kadın Ve Erkek İlişkisi Nasıl Olmalıdır

Uzun ömürlü bir ilişki için belki de en önemli husus, paylaşmaktır. Üzüntülerinizi ve hayal kırıklıklarınızı paylaşın, gerekirse beraber ağlayın. Sarılarak destek olun ve partnerinizin sorunlarını dinlemekten, çözüm bulmaya çalışmaktan vazgeçmeyin. Sevinçlerinizi ve mutlu anları paylaşma şansını kaçırmayın. Çünkü bu anları ileride hatırlamak, kendinizi her kötü hissettiğiniz zaman diliminde toparlanmanız için yardımcı olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

42
10 Paylaşım, 42 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
101
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
81
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı