İlişkilerde En Çok Kavga Edilen Konular Nelerdir?


55
11 Paylaşım, 55 Beğeni

Kavgalar, ilişkilerin tadı tuzudur. Birçok nedenden dolayı çiftler kavgaya tutuşuyorlar. Ancak ilişkilerde en çok kavgaya sebebiyet veren konular bellidir. İşte çiftlere kavga ettiren nedenler;

 Kıskançlık Krizleri

Kıskanç Hareketler

Kıskançlık, kontrollü olduğu sürece ilişkilere tat verir. Kıskançlık krizler halini aldığı zaman kıskanılan taraf için bir kabus haline dönebilir. Zira, kıskanan kişi, sevdiği üzerinden inanılmaz bir baskı oluşturur. Bu durum zamanla çekilmez bir hal alır. Güven zedelenmeye başlar. İlişki de kavga ve tartışmalar artar. Böyle olduğunda ilişki ciddi yaralar alır. İlişkinin zara görmemesi için kıskançlığın dozunu ayarlama gerek.

 İlgisizlik

kadınlar ilgisizlik

İlgisizlik, ilişki için büyük bir problemdir. Çiftlerden birinin ilgisizliği karşı tarafı çileden çıkarabilir. İlgisiz olan taraf genelde durumu reddederken ilgi görmeyen bu konuda ısrarcıdır. Orta yolu bulmanın zor olduğu bu konu çiftlerin arasında ciddi kavgalara sebep olur. Çok ilgi istemenin yanlış olduğu bir gerçek. Ancak; ilgisizlik ilişkiler de çiftleri birbirinden soğutur.

 Aile, Akrabalar

Dedikodu Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Aile ve akrabaların sık ziyaretleri kavga nedenidir. Ailenin istekleri ilişkilerde önemli bir kavga nedenidir. Dengelenmesi zor bir durum olmakla beraber ailenin ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır.

 Arkadaşlar

Workin' Moms Dizisi Kaç Bölüm

Arkadaşlar, ilişkilerde problemli noktalardan biridir. Arkadaşlar, ilişkilerden önce kişilerin hayatındadır. İlişki başladığında kişi, sevgilisi ile arkadaşları arasında sıkışıp kalır. Arkadaşlara ayrılan vakit sevgili açısından büyük problemdir. Bunun yanı sıra arkadaşların kişiyi kötü ve olumsuz etkilediği düşüncesi de kavga sebebidir. Bu noktada çiftlerin arkadaşları ile ilişkileri arasındaki dengeyi sağlamaları gerekir.

 Cinsel Hayat

Karşı Cinsi Etkilemek İçin Nasıl Giyinmeliyiz

Oldukça hassas bir konudur. Bu yüzden de kavga ve tartışmalara çok açıktır. Tuhaf, uçlarda ve sınır tanımayan istekler kavgaya davetiye çıkartır. Aynı zamanda; cinsel hayata karşı isteksizlik ve ilgisizlik de en büyük kavga nedenlerindendir. Çiftlerin ilişkilerinde cinsel yaşamı canlı tutmaları büyük önem taşır. Bu konuda eşler, birbirlerinin sınırlarına saygı duymalı ve hoşgörülü olmalıdır. Bu şekilde bu sorunlar aşılabilir.

 İletişim Şekilleri

kadınlar ihanet

İlişkilerde çiftlerin birbiri ile iletişimi son derece önemli bir konu. İletişimin doğru sağlanmadığı noktada kavga başlar. Hoşa gitmeyen hitap şekilleri, yerli yersiz imalar, emir vakiler, ağır eleştiriler. Tüm bunlar ilişiklerde büyük kavgalara neden olurlar. Eşlerin, birbirlerinin hoşuna gitmeyen sözleri kullanmamaları gerekir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
11 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
50
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
41
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
30
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
20
Yok Artık
Korktum Korktum
10
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
100
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
91
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
60
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı