İnstagram’da Takipçi Sayısını Arttırmanın Yolları Nelerdir?


70
12 Paylaşım, 70 Beğeni

Sosyal medyanın en öne çıkan platformlarından biri olan Instagram’da asgari olarak sadece tanıdıklarımız tarafından takip ediliriz. Biraz daha ilerlersek tanıdıklarımızın tanıdıkları tarafından takip ediliriz. Sıradan her Instagram kullanıcısının takip etme ve takip edilme durumları bu şekilde devam eder. Ancak siz instagram platformunu etkin kullanıp takipçi kazanma yolları nedir diye kafa patlatıyorsanız işte size birkaç ipucu örnek.

 

 Düzenli Paylaşımlar

Öncelikle hesabınızda düzenli bir paylaşım ritmi yakalamanız gerekiyor. Eğer faal bir kullanıcı olursanız güvenilir ve çekici olursunuz. Dikkat edin en çok dikkat çeken TV programları canlı olan programlardır. İnsanların sizin orada olduğunuzu, var olduğunuzu bilmesi kendilerine güven hissini verir. Bu da onları mutlu eder.

 

 Kaliteli İçerikler

İnstagram Kaliteli İçerikler

Düzenli paylaşımlarınızın elbette kaliteli içeriklerde olması gerekiyor. Kaliteli görseller ve doğru seçilmiş dikkat çekici kelimelerle yol almalısınız. Hesabınızın bir konusu olmalı. Bir şahsiyeti olmalı. Tıpkı sizin gibi. Ya kendinizi yansıtabilirsiniz ya da seçtiğiniz bir konuyu yansıtmak isteyebilirsiniz. Bunu yaparken kaliteli olun. Bunun için de dikkat çekici hesapları takip edip oradan teknikleri örnek alın. Böylece bir bilgi birikiminiz, alt yapınız hafızanızda toplanmış olur ve bunu sürekliliğe sokarak faydalanabilirsiniz.

 

 Hedef Kitlesi

Hedef kitlenizi seçin. Hedef kitlesi herkes diye bir şey yoktur. Hedef kitle belli olursa ilgi odakları da belli olur böylece mıknatıs gibi hedefinizdeki kitleyi kendinize çekersiniz ve böylece onları nerede bulabileceğinizi de bilirsiniz. Bu döngüye girerseniz eğer kullanıcı sayınız artar. Hedef kitlenizin peşinden koşmak ve hedef kitlenize uygun paylaşımlarda bulunmak. Bu kemik bir takipçi topluluğu oluşturmanızı sağlar. Şayet aksi taktirde takipçiler gelir ve gider. Ancak şahsiyetli, hedefi belli bir instagram hesabında kalıcılık sağlanır. Takipçi kazanma ancak böyle mümkün olur.

 

 Yorum Yapın

İnstagram Yorum Yapın

Başka hesapların paylaşımlarına kaliteli, özgün yorumlarda bulunun. Sosyal medyada sosyal olursanız eğer takipçiniz artar. Asosyal olmayın. Zincirleme sohbet halkaları ile oluşturduğunuz kaliteli kelimeler alıcılarını bulacaktır ve sizin hesabınıza adım atacaklardır.

 

 Reklam Yapın

Instagram dışı sosyal medya platformlarında reklam yapmaya özen gösterin. Gerek Facebook, gerek Twitter, Youtube, Bloglar, forumlarda reklamlarınızı yapın. Alt imza olarak instagram hesap linkinizi ekleyin.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

70
12 Paylaşım, 70 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
60
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
50
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
40
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
30
Yok Artık
Korktum Korktum
20
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
10
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
100
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
70
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı