Kadınlar Neden Aldatılır?


31

Her kadın zekidir, her kadın güzeldir, her kadın özeldir. Peki kadınlar neden aldatılır? Kadının suçu mudur, erkeğin suçu mu? Bir kadının aldatılma olayını konuşmadan önce kadın ve erkek arasındaki bu ilişki nasıl aldatma ile sonuçlanacak hale gelmiştir? İlişkide ki bir çıkmaz mı buna sebebiyet vermiştir? Yoksa bireylerden birinin bir diğerine karşı hisleri mi körelmiştir?

Bir İnsan Bir İnsanı Neden Aldatır?

Seksin İnsan Sağlığına Faydaları 2

Aldatılmak kadın olsun erkek olsun affedilecek bir konu değildir. Peki bir insan bir insanı neden aldatılır? Bunun sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz;

– Sevmediğini/sevilmediğini hissediyordur.

– İlişki de mutsuzdur

– Flört etmeyi seviyordur. (Gözü dışarıdadır.)

– Henüz olgunlaşmamıştır.

– Ciddi düşünmüyordur.

– Tercihleri çok eşlilikten yanadır.

 

Peki bunlar onun haklı olduğu anlamına mı geliyor? Tabii ki de hayır. Kadın erkek fark etmez aldatma eylemi psikolojik ve ruhsal anlamda doğal bir reaksiyon değildir. Fakat ülkemizde erkeklerin kadınlara oranla daha fazla aldattığı kanıtlandı.

Peki kadınlar neden aldatılır? Aslında bunda kadının yapmadığı bir şey yüzünden erkeğin aldattığı, konuşuluyor gibi görünse de öyle değil. Burada sadece birey olarak ilişkinin ve her iki tarafın değerlendirmesini yapacağız. Bir erkeği başka bir kadına iten etkenler şunlardır, cinsellik, huzursuz bir ev, her şeyden şikayet eden/hayıflanan bir eş, mutsuz evlilik, biten aşk, ilgisizlik, heyecansız monoton bir hayat.

Aldatmayı Önlemek Mümkün Mü?

cinsel yaşam

Elbette ki mümkündür. Sonuçta zamanında sevip aşık olduğunuz kişiyle evlisiniz. Belki de yıllarca bu yuvanın hayalini kurmuşsunuz, şimdi bir kara kedi her şeyi alt üst mü etsin? Şöyle ki ilişkinizin ilk zamanlarında ki gibi her iki bireyin de birbirine ilgili olması gerekmektedir. Flört döneminde birbirinize nasıl davranıyorsanız yine aynı şekilde davranmanız ilişkinizin pamuk gibi olmasını sağlayacaktır.

Cinsellik, ilişkideki en önemli etkenlerden birisidir. Eğer partneriniz cinsel anlamda tatmin olmazsa bu da onu dışarıya yöneltecektir. Bu sebeple cinsel ilişki önemlidir, konuşmak sorunu bulup çözmek gerekmektedir. Bunun dışında hiç planlanmayan bir tatil, aniden yapılan seks, zamansız bir romantik akşam yemeği ya da hiç sebepsiz alınan hediyeler, size partnerinizi kazandırır. Hepsini yaptınız ama sonuç hüsran mı? Şöyle ki bir duvara bir merdiveni dayarsınız. Merdivenin basamaklarını sonuna kadar çıkarsınız. Fakat aradığınız şey merdivenin sonunda değildir. İşte o zaman anlarsınız ki, merdiveni yanlış duvara dayanmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

31

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir