Kadınlar Neden Erkeklerden Daha Uzun Yaşar?


48
10 Paylaşım, 48 Beğeni

Yapılan araştırmalara göre kadınlara erkeklere oranla daha uzun ömre sahiptirler. Konu üzerine çok tartışılmış ve dünya genelinde pek çok araştırma yapılmıştır. Uzun yaşamak herkesin dileği. Fakat; erkeklerin hayata daha erken veda ettikleri kanıtlanmıştır.

Yine yapılan araştırmalara göre; kadınlar erkeklere oranla üç yıl daha fazla yaşamaktadırlar. Peki neden? Kadınların ömrünün uzun olmasının sebepleri nelerdir? Elbette, bu duruma neden olan faktörler bulunmaktadır. Halk arasında bunun nedeni olarak çeşitli etkenler öne sürülüyor. Ancak; kadınların daha uzun yaşamalarını etkileyen ciddi etkenler bulunmaktadır. Bu faktörler araştırılmış ve madde madde ortaya konmuştur. Herkesin merak ettiği bu soruların cevapları sizin için araştırıldı. İşte o yanıtlar.

Beslenme Düzeni

beslenme düzeni

Beslenme alışkanlıkları ve düzeni, insan sağlığı için çok büyük önem taşır. Beslenme düzeni ve doğru beslenme alışkanlığı insanların ömrünün uzatan bir faktördür. Erkekler beslenme düzenini pek önemsemezler. Kadınlar, beslenme düzeni konusunda dikkatlidirler. Gün içinde öğünleri kaçırmazlar. Bununla beraber, öğünlerde aldıkları besinlerin kalorilerine kadar bilirler.

Sağlıklı Yaşam

sağlıklı yaşam

Yalnızca dengeli beslenmek, sağlıklı olmak için yeterli değildir. Kadınlar, sağlık kontrollerini düzenli olarak yaptırırlar. Yaşadıkları en küçük sağlık problemine bile aşırı duyarlıdırlar. Ertelemez ya da ihmal etmezler. Hemen bir uzmana başvurarak gereken muayenelerini olurlar. Elbette, bu durum olası tehlikeli hastalıkların önüne geçmektedir. Unutulmamalıdır ki; erken teşhis hayat kurtarır. Kadınlar için bu cümle büyük önem taşır.

Sigara ve Alkol Kullanımı

sigara ve alkol kullanımı

Araştırmalar sonucunda; erkeklerin sigara ve alkol bağımlılığının kadınlara göre daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Kadınlar, daha az ve nadir bir şekilde sigara ve alkol kullanmaktadırlar. Bu da kadın ömrünü uzatan faktörlerden bir tanesidir.

Cinsel Yaşam

cinsel yaşam

Cinsel yaşamın, insan ömründe etkisi sanıldığından çok daha fazladır. Zira, çok eşlilik eğilimi ve heteroseksüel ilişkiler yaşamı olumsuz etkiler. Bu eğilimler ile birçok hastalık bulaşabilmektedir. Bu hastalıkların çoğu ölümcül olabilmektedir. Kadınların bu tür eğilimleri erkeklere oranla çok daha azdır. Dolayısıyla, kadınların bu gibi hastalık riskleri de ortadan kalkmış olur.

Kolesterol

kolesterol

Kolesterol yüksekliği ciddi bir sağlık sorunu olmakla birlikte başka hastalıklara da sebebiyet verebilmektedir. Kadınların, kolesterol yüksekliği erkeklere göre daha düşüktür. Aynı zamanda; kadınlarda damar sertliği problemi de erkeklere kıyasla daha azdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
10 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
101
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
91
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
71
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
51
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı