Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?


39
9 Paylaşım, 39 Beğeni

Seks, hayatın en güzel çalışmalarından bir tanesidir. Ancak seksin verimli olabilmesi için, iki tarafından birbirini anlaması ve kandırmaması gerekiyor. Seksin en güzel meyvesi çoğu kadına göre orgazmdır. Ancak ne yazık ki her kadın orgazm olamıyor. Partnerini de üzmemek adına orgazm taklidi yapıyorlar. Ancak orgazma ulaşmak konusunda kadınlar daha da şanslı. Aynı sevişme anında birden fazla orgazma ulaşmak mümkün. Ancak bir erkeğin orgazm olabilmesi için ereksiyon halinin boşaldıktan sonra tekrar meydana gelmesi gerekiyor.

Yukarıda bahsettiğimiz durumu sadece bazı kadınlar yaşayabiliyor. Dediğimiz gibi bazı kadınlar da orgazm taklidi yapmak durumunda kalıyor. Peki, kadınlar neden orgazm taklidi yaparlar? Bunun altında yatan sebepler nelerdir?

Bilimsel Araştırmalara Göre Çıplak Uyumanın Faydaları

Boşalamayan kadınlar, partneri ile sorun yaşamamak için orgazm taklidi yaparlar. Bunun bir diğer sebebi de zorunluluk hissidir. Bu hisle beraber partnerini bir şeye zorunlu bırakma hissi etkili olur. Kısacası, kadınlar partnerlerini kötü hissettirmemek ve onların yetersiz olduklarını hissetmemeleri için bu taklidi yapmak durumda kalırlar. Aslında bu son derece can sıkıcı ve sonuçları kötü olan bir durumdur.

Kadınlar, orgazm taklidi yaptıkları için, erkekler onları tatmin oldu sanıyor. Bu sebeple de problem olmadığını düşünüyorlar. Konu hakkında çözüm yolları gündeme gelmediği içinde bu yalan durum çift arasında gizli bir perde gibi duruyor. Kadınlar, seks sırasında boşalması için kasılmalı, sürtünmeli ve klitorisi uyarmalıdır. Fizyolojik olarak bakıldığında kadınlar erkeklere göre daha hızlı ve daha çok sayıda boşalabilirler. Ancak çeşitli sebepler bu zevkin yaşanmasını engelliyor.

Erkekler Kadınların Numara Yaptığını Anlayabilirler Mi?

Erkekler Kadınların Numara Yaptığını Anlayabilirler Mi

Birçok kadının merak ettiği konuların başında, yapılan taklitlerin erkekler tarafından algılanıp, algılanmadığı merak ediliyor. Bu sorunun cevabını “Hayır” olarak verebiliriz. Yani erkekler taklit olan orgazm ile gerçek olan orgazmı birbirinden ayırt edemezler. Bunun sebebi, birçok erkeğin seks hakkında bildikleri ve gördükleri ya arkadaş ortamı ya da porno filmler sayesinde elde edilen bilgilerden oluşmaktadır. Erkek eğer seks anında kendi zevkini daha çok düşünüyorsa, anlama ihtimali yok denecek kadar azdır. “Ben anlarım” diyen erkeğin, önce parterinin zevkine odaklanır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

39
9 Paylaşım, 39 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
60
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
50
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
40
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
31
Yok Artık
Korktum Korktum
20
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
10
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
100
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
70
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı