Kalıcı Dövme Nasıl Çıkarılır?


40
9 Paylaşım, 40 Beğeni

Dini açıdan halen tartışılsa da birçok kişi kalıcı dövme yaptırma konusunda oldukça büyük bir heyecan içerisindedir. Fakat bu dövmeler genel de bir heves ya da psikolojik bir sorunlar ile ortaya çıkmıştır, bu yüzden de yapılan bu hatanın telafisi de oldukça zor olmaktadır. Fakat gelişen teknoloji ile bu kalıcı dövmelerden de kurtulmak olağan bir durumdur. Artık sizler de kalıcı dövmelerinizi sildirmek istiyorsanız şehriniz de yer alan bu işi profesyonelce yapan medikal hastanelere başvurabilirsiniz. Birçok teknolojinin yeniliği sayesinde kalıcı dövmeleri de tamamen yok etmek artık daha kolay bir hale geldi. Lazer sistemler ile deri altına nüfuz eden bu boyaların ilerleyen yaşlar da kanseri de tetiklediği bilinmektedir. Özellikle de kalitesiz bir boya ile bu işlemler yapılmışsa ve dövmeyi tamamen yakarak yok etmek isteniyorsa bu uzun bir süreci ele alacaktır. Çünkü dövme sonrasın da nasıl mikrop kapma riski yer alıyorsa dövmeyi sildirme konusunda da yine aynı şekilde mikrop kapma riski de yer almaktadır.

Dövme silinirken canım çok yanar mı?

Dövme Yapacak Kişi Ve Mekan Nasıl Seçilmeli?
Kalıcı bir dövmenin silinmesi yapımı ile eş değerdir. Çünkü birçok lazer aletler sayesinde artık ağrısız ve acısız bir şekilde dövme yapıldığı gibi yine aynı şekilde bu dövmeler de silinebilmektedir. Sizler herhangi bir ağrı hissetmiyorsunuz. Çünkü lokal anestezi uygulanıyor ve mevcut bölge isteğe bağlı şekilde uyuşturularak dövme silme işlemi gerçekleşiyor. Bu anlamda da sizler tıpkı dövmenizi yaptırdığınız da ki acıyı hissettiğiniz gibi bir acı hissedecek düşüncesine kapılsanız da artık dövmeler silinirken acı hissetmiyorsunuz. Fakat silinme işleminden sonra mikrop kapma vs. gibi durumlar için dikkat etmelisiniz. Yani belirli bir süreden sonra iyileşme evresine geçerken ara ara acı hissedeceksiniz. Zaten doktorunuz tarafından sizlere ağrı kesici verilecek ve bu tarz ağrıların olmaması adına ilaçlarınızı kullanacaksınız.

Dövme çıkartıldıktan sonra mikrop kapar mı?

Renkli Dövme Mi, Siyah Dövme mi?
Kalıcı dövme çıkartılması için yine aynı şekilde tıpkı kalıcı dövme yapar gibi lazer ile dövme silinme işlemine geçilmektedir. Bu da deri altı nüfuz edeceği için mikrop kapma riskini de arttırmaktadır. Fakat sizler mikrop kapmaması adına ilaçlar alacaksınız. Bu ilaçlar doktorunuz tarafından sizlere reçete de verilecektir. Sizin tek yapmanız gereken ise iyileşme sürecinde alkol, aşırı yorgunluk, düzensiz uyku ve denize girmek, havuza girmek gibi durumlardan uzak kalmalısınız. Çünkü henüz yara iyileşmediği için havuz ve denize girmek özellikle de büyük ölçekte kalıcı dövmenin silindiği bölge de mikrop kapma riskini oluşturacaktır. Bu yüzden de iyileşme sürecinin tamamlanmasına kadar sizler deniz ve havuzdan uzak kalacaksınız. Kalabalık ortamlardan uzak duracak ve mümkün oldukça sizlere verilen kremleri sürerek bu süreci geçiştireceksiniz. Aksi takdirde mikrop kapar ve daha farklı cilt rahatsızlıklarını da beraberin de getirir. Cilt kanseri dahi olma riskini taşımakta ve bu süreçte olabildiğince ilaçlarınızı aksatmamalısınız.

Kalıcı dövme yerin de iz olur mu?

Yapılan Dövmeden Pişman Olunursa Ne Yapılmalı?
Yapılan lazer tedavi ile kalıcı dövme çıkartılırken bulunan yer de ilk başta iz olacaktır, fakat deri altına nüfuz edildiği için belirli bir zaman içerisinde bu deri kendini tamamen kapatacak ve kısa süre içerisinde de izlerini yok edecektir. Bir kesik dahi izlerini yok ederken lazer ile deri altında yapılacak olan kalıcı dövme çıkartma işlemin de daha kısa süre içerisinde izler yok olacaktır. Böylelikle de hem dövmeden tamamen kurtulmuş olacaksınız hem de izleri kısa süre içerisinde yok ederek normal yaşantınıza devam edeceksiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

40
9 Paylaşım, 40 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
70
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
60
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
50
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
40
Yok Artık
Korktum Korktum
30
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
20
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
10
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
80
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı