Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?


41
9 Paylaşım, 41 Beğeni

Günlük hayatta her daim bakımlı olmanın bir yolu da cilt tipine ve rengine uygun makyajlar yapmaktır. Makyajın en önemli adımlarından biri de göz makyajıdır. Çünkü insanın yüzünde ilk dikkat çeken kısım gözlerdir. Son zamanların trendi haline gelen kedi gözü makyajının yapımı da oldukça basittir.

 Kullanılan Makyaj Ürünleri

Kullanılan Makyaj Ürünleri

Kedi gözü makyajı için öncelikle far bazı kullanılmalı ve göz, far kullanımına hazırlanmalıdır. Far bazından sonra krem rengi bir far sürülerek göz kapağının rengi eşitlenmelidir. Kedi gözü makyajının özelliği, gözün daha büyük ve çekik durmasıdır. Bu izlenimi verebilmek için gözün uç kısımlarına koyu renk far sürülmelidir. Bir far fırçası ile gözün uç kısmına far sürülmeli ve dağıtma fırçası ile far dağıtılmalıdır.

 Eyeliner Kullanımı

Eyeliner Kullanımı

Koyu renk fark kullanıldıktan sonra gözün dip kısmından uç kısmına doğru açık renk bir far sürülmelidir. Koyu ve açık renk farın birleştiği yerde doğal bir görünüm elde etmek için karıştırma fırçası ile far, dağıtılmalıdır. Ardından eyeliner sürülmelidir. Kusursuz bir eyeliner için kuyruk kısmından başlamak faydalı olacaktır. Göz ucundan kaşın bitiş noktasına doğru kuyruk kısmın çizilir. Daha sonra kuyruktan itibaren göz pınarına doğru ince bir çizgi çizildiğinde eyeliner işlemi tamamlanmış olur.

 Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi gözü makyajının en önemli adımlarından biri de alt kirpik diplerine de eyeliner sürülmesidir. Büyük gözlere sahip insanlara daha çok yakışacak bu yöntemde, eyeliner göz pınarından itibaren kullanılarak kuyruk kısmında üst eyeliner ile birleştirilir. Bu makyajda farklı renk farlar kullanmak makyajı daha dikkat çekici hale getirebilmektedir. Küçük gözlere sahip insanlar, gözlerini daha büyük göstermek için gözün katlanma bölgesine far uygulaması yapabilir. Ayrıca kaş altına beyaz renk kalem kullanmak kaşları daha kavisli ve yukarıda göstereceğinden gözlerin de daha büyük görünmesini sağlar.

Kedi gözü makyajının amacı, buğulu gözler elde ederek dumanlı bir görünüm kazandırmaktır. Bunun için kullanılan farlar çok iyi karıştırılmalı ve göz üzerinde renk geçişleri için uyumlu renkler tercih edilmelidir. Yoğun rimel uygulaması ile makyajın tüm adımları tamamlanmış olmaktadır. Ayrıca göz dibine siyah göz kalemi sürmek de gözün daha büyük görünmesini sağlamaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

41
9 Paylaşım, 41 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
100
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
90
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
80
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
70
Yok Artık
Korktum Korktum
60
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
50
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
40
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
10
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı