Mesafeler Aşka Engel Midir?


31
8 Paylaşım, 31 Beğeni

İnsan doğasındaki en güzel duygulardan biri sevmektir. Birini çok sevip ona güvenmek insanı hayata bağlar, mutlu kılar. Ancak bazen istemeden ayrı kalmak zorunda kalan insanlar da vardır. Aşık olduğu kişi başka bir şehre veya ülkeye gitmek zorunda kalmış olabilir. Arada uzun mesafeler olsa bile insan sevmeye devam eder. Aşk hak edende kalmalıdır. Aşkı herkese nasip olmayan güçlü bir duygudur. Aşk, bir başka kişiye duyulan derin sevgidir. Tutku derecesinde kişiye bağımlı olmaktır. Aşık insan o kişiye karşı hissettiği duyguları kontrol edemez.

 Uzaklık Aşka Engel Midir?

Uzaklık Aşka Engel midir

Kimi için gözden ırak olan gönülden de ırak olsa da bazı insanlar için bu durumun tam tersini yaşar. Ne kadar uzak olursa olsun sevdiğine olan aşkı o kadar büyük olur. Özlemini içinde büyütür. Hayatına başkasını asla almaz ve kimseyi sevemez. Hatıraları her an onunla birliktedir. Bir insanı uzaktan sevmek de güzeldir, çünkü insanın hayata tutunma sebebinin olması onun hiçbir şeyden vazgeçmemesi gerekir. Aşk cesarettir. Bir ruhu paylaşmaktır.

 Sevip de Kavuşamamak Sanatıdır Aşk

Sevip de Kavuşamamak Sanatıdır Aşk

En güzel aşk şarkılarının uzaktaki sevgiliye, kavuşulamayan sevgiliye yazıldığı bilinir. Aşk sevip de kavuşamamaktır. Bir aşkı uzaktan yaşamak büyük fedakarlık ister. Günümüzde sevgiye sadık kalmak önemlidir. Aşk, masafe ve engel tanımaz. Kalp onu özler, beyin onu düşünür. Sevdiği uzakta olan insanların hissetme yapıları çok farklıdır. Aşık olduğu kişi ile arasında mesafe olan kişiler daha farklı açılardan hayata bakarlar. Sevginin kıymetini daha çok bilirler. Aradaki bağ çok daha güçlüdür.

 İlişkiyi Yürütebilmek

İlişkiyi Yürütebilmek

Mesafeler aşka engel değildir. Kişi yanında olmayan birini her zaman sevebilir ama bu bir ilişkiyi yürütmek için yeterli midir? İnsanın yanında iken bile yürütmeyi başaramadığı ilişkiler eğer aşkın gücü gerçekten kuvvetli ise uzun mesafelere rağmen yürütülebilir. Bunun için aşkın yanında güvenin de rolü çok büyüktür. Aşkın temelinde sadece kalptan sevmek değil aynı zamanda koşulsuz güvenmek de yatar. Uzaktan sevebilmek için duyguların güçlü olması, karşılıklı sevginin olması ve kişilerin birbirine güven duyması gerekir. Aşkın arasındaki mesafe ne kadar uzak olursa olsun hep güçlü kalır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

31
8 Paylaşım, 31 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
100
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
90
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
83
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
70
Yok Artık
Korktum Korktum
60
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
50
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
42
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
11
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı