Mobil Veri Paylaşımı Ücretli Mi Olacak?


46
10 Paylaşım, 46 Beğeni

İnternet artık hayatımızın zorunlu bir parçası oldu. Günlük yaşantımız internete bağımlı hale geldi çalışırken sisteme bağlanmak,eğlenirken sosyal medya ile birlikte eğlenmek, sağlık bilgilerimizin veri depolaması, yol tarifi yaparken mutlaka navigasyon kullanmak,spor yaparken kalori hesabı,adım sayar daha aklımıza gelecek tüm işlerimizden internet başrol oynuyor.

 Mobil Veri Nedir?

Akıllı Telefonlar Bizi Yalnızlaştırdı Mı?

Mobil veri dışarıda kablosuz ağlara bağlanmaksızın operatörünüzün sağladığı konuşma mesajlaşmanın yanı sıra satın alınan paket sınırı dahilinde sınırsız internet erişimine olanak sağlayan bağlantı türüdür.

Kendi yaşadığınız ülke sınırları içerisinde paketiniz dahilinde interneti kullanabilirken yurt dışına çıktığınız zaman ilgili ülke operatörleri devreye gireceğinden faturanıza ek ücretlendirme muhakkak gelecektir bu durumu önlemenin yollarının başında ise yurt dışına çıkmadan önce bağlı bulunduğunuz operatör sağlayıcınız da görüşerek yurt dışı paket tarifelerinden birini hattınıza tanıtmanız olacaktır. Böylece tarifenizi de yurt içinde olduğu gibi kullanabileceksiniz.

 Mobil Veri Ne İşe Yarar?

Akıllı Telefonların Kullanım Ömrü Ne Kadardır

Günlük yaşantımızda herhangi bir yerden sabit durmaksızın internet erişimine olanak sağlayacaktır. Mobil veri erişimi istenirse sınırlanabilir. Paket kapsamı sınıra ulaşması halinde telefonunuzdan tarih bazlı sınırlama getirilebilir.

Sokak kablosuz ağ olarak tabir edilen herkesin ulaşabileceği ve ücretsiz bağlantı da yapılmaktadır. Fakat bu tarz erişimler kişisel bilgilerin çalınması ya da haberiniz olmadan sizin adınıza işlem yapılmasına sebebiyet verebileceğinden güvenlik şartlarını sağlayan ve şifreli girişler daha doğru olacaktır..

 Mobil Veri Paylaşımı Nedir? Ücretli midir?

Mobil veri paylaşımı özellikle uzun yapılan tatillerde ya da çocuğunuzun kısa süreli interneti kullanmasını istiyorsanız kendi telefonunuzdan kullanmak isteyen telefonu birbirine eşitleyerek kendi internet paketinizden diğer kişi ile veri paylaşımı yapabilirsiniz.

Erişimin yapılması için ayarlar kısmından mobil veri paylaşımı menüsüne girerek telefonun kendisine ait şifreyi karşı telefona girmeniz yeterli olacaktır. Bağlantıyı yine ayarlar menüsüne girerek mobil veri bağlantısı sonlandır adımından internet erişimini kesebilirsiniz.

Bu anlatılan kullanım biçimi artık çok kişi tarafından kullanılmaya başlandı ve bazı operatörler bu tip kullanımları ücretlendirmeye başladı belli kampanyalar kullanarak yaklaşık aylık 10 TL civarı bir bedel tahsil etmeye başladılar kampanya operatörlere göre değişiklik göstermesi ile birlikte karşılığında muhtelif GB ek internet tanımlamaya başlamışlardır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

46
10 Paylaşım, 46 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
466
hate
confused confused
200
confused
fail fail
666
fail
fun fun
600
fun
geeky geeky
533
geeky
love love
333
love
lol lol
400
lol
omg omg
200
omg
win win
666
win
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı