Neden Oyun Oynamak Bu Kadar Pahalı?


39
9 Paylaşım, 39 Beğeni

Oyun, genellikle çocukları çağrıştırsa da zengin içerikli oyunlar, günümüzde küçük büyük demeden herkesin rahatça oynayabileceği ortamlar sunuyor. Geliştirilmiş teknoloji, özel efektlerle sunulan oyunların seviyesini her geçen gün daha da yukarı taşıyor. Bu sayede insanlar, sanki oyunun bir parçasıymış gibi üç boyutlu oyunlara dahil olabiliyorlar. Teknolojinin gelişmesi her ne kadar oyunları geliştirse de oyun oynamak halan toplumun büyük bir kesimi tarafından pahalı olarak algılanıyor.

 

 Gelir Dengesizliği Oyun Fiyatlarını Etkiliyor

Gelir Dengesizliği Oyun Fiyatlarını Etkiliyor

Türkiye’de yaşanan gelir dengesizliği oyun fiyatlarını etkiliyor. Oyun oynanmak için tasarlanan bilgisayarların fiyatı da oldukça yüksek. Durum böyle olunca oyun oynamak yetişkinler için de bir lüks haline geldi. Gelir dengesizliği, maddi durumu orta veya düşük olan insanlar için bir hayal haline geldi. Birçok oyuna internet aracılığıyla erişilebiliyor olsa da oyun oynanan araçların pahalı olması veya oyunda gerçek para yatırılarak sanal olarak harcanması durumu en iyi şekilde özetliyor.

 

 

 Uygun Fiyatlı Oyun Oynamak Mümkün Mü?

Uygun Fiyatlı Oyun Oynamak Mümkün Mü?

Teknolojinin gelişmesi ve oyun üreten yazılımcı ve donanımcıların artması önümüzdeki dönemde oyun fiyatlarının düşeceğini gösteriyor. Ancak fiyatlardaki bu düşüş bir iki ay gibi kısa bir sürede gerçekleşmeyeceğe benziyor. Özel sektörde oyun üreten firmaların sayısının artması, nihayetinde oyunların fiyatlarının düşmesini sağlayacaktır. Ancak henüz yeni sayılabilecek oyun sektöründe söz konusu indirimin gerçekleşmesi için birkaç yılın geçmesi gerekiyor.

 

 Oyun Oynamak için Para Biriktirme

Oyun Oynamak için Para Biriktirme

Sosyoekonomik durumu orta veya düşük olan kişiler çareyi para biriktirmekte buluyor. İstediği oyunu oynamak için maddi durumu yeterli olmayan insanlar, ya birikimlerinden para harcıyor ya da bir kez olsun oyun oynayabilmek için para biriktirmeye başlıyor. Oyun üreticilerinden oyun fiyatlarının düşmesini talep eden ve orta direk olarak tabir edilen tüketiciler, oyunların herkes için olması gerektiğini savunuyor. Oyun üreticileri ise gerek üç boyutlu gerekse de iki boyutlu olarak oynanabilen oyunların çok büyük emek gerektirdiğini ve aylar süren geliştirme çalışmaları sonucunda oyunun hazırlandığını ifade ediyor. Üreticilerin sayısının artmasının piyasaya tüketici nezdinde olumlu yansıyacağı düşünüldüğü için gözler Türk oyun üreticilerine çevrildi. Türk üreticilerin, yerli yazılımlarla oyun üretmesi bekleniyor.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

39
9 Paylaşım, 39 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
70
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
60
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
50
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
40
Yok Artık
Korktum Korktum
30
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
20
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
10
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
80
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı