Netflix’in Yeni Yıldızı: Velvet Buzzsaw


45
10 Paylaşım, 45 Beğeni

Netflix ülkemizde yayına başladığından bu yana birçok yeni dizi ve filmle seyirciyi buluşturdu. İçeriklerinin kalitesi, Türkçe seslendirmeli, altyazılı ya da orijinal dil yayınıyla kısa sürede birçok evde kendine yer buldu.

Üstelik her ay yepyeni dizi ve filmlerle gündemi yakalamaya devam ediyor. Netflix’in en önemli özelliği birçok film ve dizinin yapımcısı olarak yer alması. Hem farklı ülkelerden yapım satın alan, hem de her ülkenin kendi özelliklerine göre yapımlar hazırlayarak seyirciye sunan Netflix, şu anda dünya piyasasında önemli bir yer tutuyor.

Farklı Bir Gerilim Filmi

Farklı Bir Gerilim Filmi

Netflix yapımcısı olduğu Velvet Buzzsaw filmini kısa bir süre sonra 1 Şubat tarihinde yayına alınacak. Kısa sürede izleyicilerin dikkatini çekeceğe benzeyen filmin kadrosunun derinliği de hikâyenin bağlayıcı yapısı da çok başarılı görünüyor

Filmin başrollerini Jake Gyllenhaal, Rene Russo, John Malkovich, Toni Colette, Tom Sturridge paylaşıyor. Bu kadar başarılı bir kadronun bir araya gelmesinden müthiş bir filmin ortaya çıkacağa benziyor. Bu haliyle bile merak konusu olmaya aday bir film.

Filmin Hikayesi

Evinde ölü bulunan bir ressamın bütün resimleri bir komşusu tarafından ele geçirilir. Komşu bu resimleri satmaya karar verir ve bütün resimleri elden çıkarmaya başlar. Fakat bir süre sonra işler ters gider ve satılan tablolardan şikayetler gelmeye başlar. Çünkü her tablo içinde ruhani bağlantılar barındıran haliyle alıcılarına gitmiştir.

Tablolar belli bir zaman sonra satın alanları rahatsız eder. Sonrasında anlaşılır ki resimleri yapan kişi aslında uzun süre akıl hastanesinde yatmış bir suçludur. Gerilim bundan sonra adım adım zirveye tırmanacak ve sonuçları hiç kimseyi mutlu etmeyecektir.

Sıradışı Oyuncu: Jake Gyllenhaal

jake gyllenhaal

Film hakkında daha fazla spoiler vermeden oyuncularından birine geçelim. Hollywood’da yaptığı birçok filmle dikkat çekici hale gelen Jake Gyllenhaal bu filmde çok farklı bir havaya bürünüyor. Her filminde karanlık ve gizemli yapısıyla dikkat çeken oyuncu, bu filmde de kendine has üslubunu sergilemeyi ihmal etmiyor.

Çok konuşmayan, sessiz ama anlamlı duruşundan biraz uzaklaşıyor. Meraklı bir sanatsever rolüne bürünerek, biraz snob, biraz kendini beğenmiş ama sonunda insani duyguları olan birine dönüşüveriyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

45
10 Paylaşım, 45 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
100
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
90
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
80
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
70
Yok Artık
Korktum Korktum
60
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
50
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
40
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
10
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı