Samsung Yeni Projesini Duyurdu


33
8 Paylaşım, 33 Beğeni

Güney Kore menşeli teknoloji devlerinden bir tanesi olan Samsung, yeni dönemde üzerinde çalışacağı projeyi kısa bir süre önce duyurdu. Tam ekranlı telefonlar ile birlikte kullanımın çok daha kolay ve işlevsel olacağını dile getiren yönetim ekibi, bu konudaki çalışmalara başladıklarını ifade etti. Çentikler konusunda firmanın ne kadar katı olduğunu ve hatta bu konuya uzak olduğunu birçoklarımız biliyor ancak yeni nesil telefonlarda bu durum ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Üretimdeki son telefonları detaylı bir şekilde incelediğimizde ekran köşesine gizlenen özel bir teknolojinin olduğunu görebiliyoruz. Yeni dönemde ise ekrana tam olarak gömülü bir kamera sisteminden bahsediliyor ve bu da tam ekran telefon modellemesinin sinyallerini güçlü bir şekilde veriyor.

Samsung Araştırma ve Geliştirme Grubu Başkan Yardımcısı ‘’Byung-Duk’’, yeni dönem telefonlarında farklı bir ekran teknolojisini tercih edeceklerini ifade ediyor. Bu teknoloji ile birlikte kamera ekrana gömülü bir hal alacak ancak sahip olduğu özellikleri hiçbir şekilde yitirmeyecektir. Kamera deliğinin görünmemesi, tam ekran telefonlar için geçerli olacak ve tam ekran telefonu üretiminde önce ekrana gömülü kamera sisteminin çalışmaları yapılacak ve eğer beklenen performans sağlanırsa üretim için harekete geçilecek.

Gömülü Sensörler ve Rahat Kullanım

Gömülü Sensörler ve Rahat Kullanım

Ekran üzerindeki sensörlerin ya da düğmelerin, ekran kullanımını kısıtladığını dile getiren marka, yeni nesil telefon modellemeleri ile birlikte bu problemin kısa süre içerisinde ortadan kalkacağını ifade ediyor. Sensörler artık ekrana gömülü ve alt kısma saklanmış bir şekilde yer alacak. Bu detaylar işlevselliği arttırdığı gibi daha kolay bir kullanım imkanı sağlıyor. Son olarak estetik açıdan da muazzam bir görüntü karşımıza çıkıyor ve örnek modelleri incelediğimizde bunu daha net bir şekilde fark edeceğiz.

Bu teknoloji üzerinde çalışan tek marka elbette Samsung değil ve LG markasının bu teknolojiye daha erken kavuştuğu ve hatta üretime geçtiğini de belirtmek gerekiyor. Samsung markası bir geliştirici olarak ses getirebilir ya da üzerine koyarak ilerlemeyi de tercih edebilirler ancak ortaya kusursuz bir modelleme çıkacağı konusunda hiçbir şüphe yok! Teknoloji tutkunları da bu konuda hemfikir diyebiliriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

33
8 Paylaşım, 33 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
90
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
81
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
70
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
61
Yok Artık
Korktum Korktum
50
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
40
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
30
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
100
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı