Sınırsız Sevgi


20
7 Paylaşım, 20 Beğeni

Sokak Hayvanları

Sokak hayvanlarının hem arkadaş gibi hem birer dost gibi sahiplenilmediği bir zamanda yaşanıyor ne yazık ki. Onları sevmeye dost bilmeyi onlara vakit ayırmayı tercih etmek yerine zarar verip kötü muamele yapmak insanların anlaşılmadığı üzere bilinmez bir zevk veriyor olmalı. Gün geçtikçe şiddetin ve işkencenin bitmek bilmediği ülkelerde kınanıp suçluların yargılanmasına rağmen bu tür haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Anlaşıldığı üzere kimsenin ders aldığı ya da duyarlı davranmaya sıcak bakması gözle görünür bir şekilde hayata yansımıyor.

 

 Duyarlılık

Sınırsız Sevgi Duyarlılık

Kimisinin bakıp evlat gibi baktığı bir kedi, bir kuş, bir köpek kendi canıymış gibi seviliyor. İnsanlar onların kendilerini anladığını tıpkı insanlar gibi cana yakın ve duyguları hissedebilen varlıklar olduğuna inanıyor. Sokakta o kadar aç, susuz, üşümüş yardıma muhtaç hayvanlar ile yemeğini, battaniyesini paylaşan insanları gördükçe özeniyor, bu şekilde örneklere tanık oldukça duyarlılık duygularımız kabarıyor. Her ne kadar yetersiz olsak Da bu yardım konusunda en azından şiddete tepki göstermeyi ve onların da bizler gibi birer canı olduğunu bilmek insanlık görevlerimizden bir tanesidir.

 

 Sahiplenme

Sınırsız Sevgi Sahiplenme

Hayvanların bir eşya gibi satılması sirklerde işkenceler ile eğitilip çok mutluymuş gibi gösterilmesi kimi insanların sadece para için hayvanları hiç düşünmeden hareket ettiğini gösteriyor. Hayvanları seviyor iseniz sirke gitmenize gerek yok binlerce para döküp cins olanını almanıza da gerek yok. Sokakta yaşayan bir kap mamaya muhtaç onlarca hayvan var ve hepsinin insanlara verebileceği sevgi aynı hepsinin masumiyeti eşit. Almaktan çok sahiplenmeyi onlara yeni ve daha rahat bir hayat sunmayı tercih edelim. Evinizde bir ses bir neşe olsun çünkü karşılıksız seven ve sevgi aşılayan duygularının dışında farklı bir negatif duygusu olamayan masum varlıklara hayatımızda yer verelim. Evimize alamıyorsak eğer karınlarını doyurup yaz sıcaklarında susuz bırakmayalım. Ve unutmayın sevgi veren sevgi bulur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

20
7 Paylaşım, 20 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
133
hate
confused confused
533
confused
fail fail
333
fail
fun fun
266
fun
geeky geeky
200
geeky
love love
666
love
lol lol
66
lol
omg omg
533
omg
win win
333
win
admin

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı