Sokak Hayvanları İçin Ucuz Mama Önerileri


48
10 Paylaşım, 48 Beğeni

Dünya yüzeyinde yaşayan her hayvan bir ev ortamında yaşama şansına sahip değildir. Pek çok kedi ve köpek sokaklarda yaşamaktadır. Bu yüzden insanların sevgisine ve ilgisine muhtaç olarak yaşarlar. Onların tüm ihtiyaçları belediyeler ve hayvan severler tarafından giderilmektedir. Sağlık kontrolleri de belediye veterinerleri tarafından düzenli olarak yapılmaktadır.

 Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları

Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları

Sokak hayvanları her açıdan korunmaya muhtaçtır. Tüm varlıklar gibi belli temel ihtiyaçları vardır. Barınma ve yeme gibi. Pek çok belediye sokak hayvanlarına sahip çıkmaktadır ancak bu yeterli değildir. Sokak hayvanlarının sayısı her gün artmaktadır.

Kediler ve köpekler küçükken insanlar tarafından sahiplenmekte ancak büyüdüklerinde bakamayan sahipleri sokağa bırakmaktadır. Bu da sokakta yaşamak zorunda kalan kedi ve köpek sayısının artmasına neden olur. Bu sebepten kedi ve köpeklerin ihtiyaçlarına duyarlı vatandaşlar da destek olmaktadır. Bu aslında herkesin görevidir. Hayvana saygı doğaya saygının da bir göstergesidir. Yaz ve kış şartlarında her türlü ihtiyaçları giderilmelidir.

 Mama Desteği

Mama Desteği

Sokaktaki canlar için uygun mama önerileri mama üreten firmalarca sunulmuştur. Bunlar bol vitaminli ve fiyat açısından da uygun mama olarak satılmaktadır. Hayvanlarda kas ve kemik gelişimi önemlidir. Onlara verilen mamalar vücut ve bağışıklık sistemi için gerekli olan vitaminleri sağlamalıdır. Hayvanlar için vitamin almak da önemlidir. Özellikle B vitamini sağlayan mamalar verilmelidir.

B vitamini metabolizmaya gerekli enerjiyi sağlar. Sinir sisteminin işleyişine yardımcı vitaminlerdir. Kuru mamalar tercih edilmelidir. Islak mamalar paket açıldıktan kısa bir süre sonra bozulabilir. Kuru mamaların ömrü daha uzundur. Köpek ve kediler için uygun mama alınacağında mamanın son kullanma tarihi önemlidir.

Tarihi geçmiş mamalar hayvanlara verilmemelidir. Hazır mamaların içinde kedi ve köpeklerin beslenmesine yardımcı tüm vitaminler bulunur. Mama, pirinç, tahıl, tavuk eti, kuzu eti ve balıktan üretilir. Köpek ve kedileri için marketlerde, internet mağazalarında mama satışı yapılmaktadır.

Mamaların fiyatları daha uygundur. Bu satış yerlerinde ürün paketi hasarlı yada gramaj eksik çıkarsa iade garantisi vardır. Ayrıca hayvan hakları federasyonu web sayfasından da uygun fiyatlarda mama satışı yapılmaktadır. Önemli olan uygun fiyata ama kedi ve köpeğin seveceği mamaları tercih etmektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
10 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
100
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
61
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı