Teknolojiden Çok İyi Anlıyormuş Gibi Görünmenin 5 Yolu


63
11 Paylaşım, 63 Beğeni

Teknoloji, günümüz yaşamının bir parçası. Bazıları bu teknolojilerden gerçekten çok iyi anlayıp, adeta bir teknoloji kurdu olarak anılıyor. Ama buna karşın bazı kimseler bu konulara bayağı bir yabancılık çekiyor. Ancak toplum arasında bunu belli etmek de istemiyorlar. İşte bu tür durumlarda işinize yarayıp, sizi bir teknoloji kurdu gibi gösterecek yöntemler…

 

 1. Elon Musk Kitapları

Teknoloji denilince akıllara gelen ilk isim, elbette Elon Musk. Eğer onun kitaplarını okumaya başlarsanız, herkes sizin teknoloji ile yakından ilgilendiğinizi ve bu konu hakkında bilgi sahibi olduğunuzu düşünebilir. Özellikle gittiğiniz ortamlarda elinizde bir Elon Musk kitabı olursa ve yeri geldiğinde bazı konuları kitaptan alıntıladığınız cümlelerle açıklarsanız, sonuç gayet iyi olacaktır.

 

 2. Klavye Kullanımı Önemli

Bilgisayarlar, teknolojinin can damarıdır. Eğer bilgisayarda bir şey yazarken çok hızlı klavye kullanırsanız hatta klavyeye hiç bakmadan yazma yeteneğinizi geliştirirseniz, herkes sizin bu işin piri olduğunuzu düşünebilir. Hatta klavyeye bakmadan yazı yazabilme yeteneği, çevrenizde hayranlık uyandıran bir durum olabilir.

 

3. Teknoloji Fuarlarına Katılıp, Bunlardan Bahsetmek

Teknolojinin gelişmesi ve ilerlemesi birçok yeni ürünün insanlığın hizmetine sunulmasına imkan veriyor. Bu ürünlerin tanıtılması için en etkili yol ise, teknoloji fuarları oluyor. Bu fuarlara katılmak teknolojiden çok iyi anlıyormuş gibi görünmenin yolu olarak kabul edilmektedir. Katıldığınız fuarlardaki ürünleri inceleyip, birkaç özelliğini öğrendikten sonra da arkadaş çevrenizde bunlardan bahsetmeye başlarsanız, sizin için konu hakkında mükemmel bir izlenim oluşacaktır.

 

 4. Teknolojik Teoriler Hakkında Fikir Beyan Etmek

Teknoloji ilerledikçe, bundan yıllar sonrasında ne gibi değişimlerin yaşanacağına yönelik fikirler de üretiliyor. Bu fikirleri biraz araştırıp, biraz da üzerine kendinizden bir şeyler kattığınızda bu durum sizin konuya aşina olduğunuzu gösterecektir. Örneğin, yapay zekaların bundan 50 yıl sonrasında insan yaşamındaki rolü, insan yaşamına ne gibi katkı ve olumsuzluklarda bulunacağı gibi konular, sizi çevrenizde merakla dinleyen bir kitleye sahip edecektir.

 

 5. Sosyal Medyada Konu Hakkında Paylaşımlar Yapmak

Sosyal medya, günümüzde insanları tanımanın en etkili araçlarından bir tanesi. Sosyal medya hesaplarınızda teknolojiye ilişkin paylaşımlar yaparsanız, konuyla ilgilendiğinizi ve ne kadar bilgili olduğunuzu düşünen kimseleri etkileyebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

63
11 Paylaşım, 63 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
100
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
90
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
80
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
70
Yok Artık
Korktum Korktum
60
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
50
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
40
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
10
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı