Yayın Yaparak Para Kazanmak


30
8 Paylaşım, 30 Beğeni

Sosyal medyanın gelişmesiyle sosyal işler de ortaya çıkmıştır. Bu işler sosyal mecralarda reklam vermek, video yayınlamak ve canlı yayın yapmak şeklinde çeşitlenmiştir. Bu işlerde instagram ve facebook reklam verme üzerine en etkili yerlerdir. Video yayınlama konusunda en tanınmış site ise youtube olarak bilinmektedir. Ancak canlı yayın konusunda en etkili ve en tanınmış yer twitch olarak bilinmektedir.

 Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Twitch platformunda insanlar çok çeşitli konseptlerde yayın yapabilmektedir. Bu yayınlar getirdikleri gelir ve popülerliğe göre tercih edilmektedir. Genel olarak oyun yayınları ve IRL denen türden yayınlar sevilmektedir. Bunun yanında ASMR ve dans yayınları yapan yayıncılar da vardır. Bu konseptlerin gelişimine bağlı olarak bu platform üzerinde yarışmalar bile düzenlenmiştir. Bu yarışmalarda bireysel olarak yayıncılık yapan kişiler bir araya getirilmiştir. Ve kazanana ödül verilip yayın başı ortalama kırk bin kişi tarafından izlenmeyi başarmıştır. Bu yayınlarda en çok izlenen oyun yayınlarıdır. Çünkü site üzerindeki canlı yayın verilerine bakılarak bu tespit edilebilmektedir.

Milyonlarca insan canlı olarak yayınlanan çeşitli oyunlara ilgi alanlarına göre dağılıp izlemektedir. Yeni çıkan ve popüler olan oyunlar beş yüz bin kişi tarafından dahi izlenebilir. Bunun yanında oyunları profesyonel olarak oynayan yayıncıların da iki yüz bin izlenmelere ulaştığı görülmüştür.

 Nasıl Para Kazanılır?

Nasıl Para Kazanılır

Bu platformda bilinen dört tip para kazanma yöntemi vardır. İlk olarak yayınlarda kullanılan ekipman ve sistemlere bağlı olarak yapılan sponsorluklar. Bu işte kişiye kullanması için ürün yollanıp iyi şekilde tanıtması için ücret ödenmektedir. Buna bağlı olarak firma tanıtılmış ve müşteri kazandırılmış olacaktır. Diğer bir yöntem yayın içerisindeki reklam gelirleri.

Canlı yayın aralarında verilen reklamlardan veya yayıncının ekranında verilen reklamlardan para kazanmaktır. Yayıncı kamerasının altına veya üstüne reklam vererek para kazanabilmektedir. Diğer yöntem yayın esnasında anlık olarak yayıncıya gönderilen bağışlardır. Bu bağışlar izleyiciler tarafından istenilen miktarda gönderilebilmektedir.

Bu insanların sevdiği yayıncıyı mutlu etmek ve desteklemek için yaptığı bir uygulamadır. Bu uygulama sonucunda yayıncı yeni ekipmanlarla daha kaliteli yayın yapma imkanına sahip olmaktadır. Diğer yöntem de abonelik satın almaktır. Bu yöntem de platform üzerinde yayıncı için aboneler denilen topluluğa girmek için yapılır. Bu şekilde sohbette özel simgelere sahip olunur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

30
8 Paylaşım, 30 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
12
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
101
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
94
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
81
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
51
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı