Yoga Sertifikası Nasıl Alınır?


37
9 Paylaşım, 37 Beğeni

Ülkemiz de birçok firmalar tarafından yoga sertifikaları verilmektedir. Bu sertifikalara sahip olmak için profesyonel eğitmenler tarafından sizlere dersler verilmektedir. Derslerin en büyük niteliği ise yoga içerisinde yer alan terimleri ezberlemeniz ve hareketlere hâkim olmanızdan kaynaklanmaktadır. Elbette ki yoganın en başta gelen temel kuralı konsantrasyon olsa da ruh halinizi tamamen iç dünyanız da keşif edeceğiniz bir yolculuk serüvenidir. Bu yolculuk içerisindeyken karşı tarafı da adeta hipnoz eder gibi ele almanız ve karşınızda ki kişileri de yönlendirmeniz gerekmektedir. Yoga Hindistan’dan yayılan ve halen oldukça sık bir şekilde ruh dinginliği için kullanılan bir derin düşünme çeşididir. Meditasyon esnasında tüm zihninizi boşaltacak ve aynı zamanda da karşı tarafı da sözcüklerinizle adapte edeceksiniz. Bu yüzden de iletişim kabiliyeti bu alanda oldukça büyük bir önem kazanmaktadır. Bunun için de yabancı dile hâkim olmanız da zorunlu olmaktadır. Çünkü yoga terimleri tamamen yabancı kelimelerden oluşmakta ve bu kelimelerin hareketlerle birlikte bir bütünlüğü de yer almaktadır. Yoga sertifikası nasıl alınır? Sorusuna istinaden de bulunmuş olduğunuz şehirler de yoga eğitimleri veren kurumlar yer almaktadır. Bu firmalara başvuru yaparak seminerlere katılarak yogaya dair birçok püf noktaları öğrenebilecek ve sertifika almanıza hak kazanacaksınız.

Yoga için hangi yabancı dil gereklidir?

Yoga için hangi yabancı dil gereklidir
Bir yoga eğitmeni olmanız sadece Türkçe olarak verilecek dersler niteliğinde değildir, çünkü özellikle de beş yıldız oteller de çalışmak adına İngilizce, Almanca ve Rusça gibi dillere hâkim olmanız da gerekli olacaktır. Fakat hiç yabancı dilmeden de bir yoga eğitmeni olabilirsiniz. Çünkü yoga yaparken kullanılan terimler ile karşı tarafı etkileyebilecek ve hareketleri izah etmek ile de yeterli olacak bir iletişimi sağlayabileceksiniz. Herhangi bir yabancı dil bilmeden de yoga eğitmeni olabilirsiniz. Fakat çalışma yerlerine göre yabancı dil zorunlulukları bir hayli fazla olmaktadır. Bu yüzden de en azından mesleki olarak adlandırılan terimlerin izahlarını yapabilecek ve hareketleri karşı tarafa doğru şekilde yansıtacak dile hâkim olmalısınız.

Yoga hareketlerini ezberlemek zor mu?

Yoga hareketlerini ezberlemek zor mu
Yoga esnasında birçok hareketler yer almaktadır. Bu hareketler adeta bir jimnastik hareketleri gibidir ve vücudu en dinlendirici hale getirmek adına gerçekleşmektedir. Bu hareketlerden genelde bağdaş kurarak tüm düşünceyi yok etmek ve zihninizi boşaltarak tamamen bir doğa ortamında kendinizi hissetmeniz ile oluşmaktadır. Fakat bu yoga hareketleri ile sınırlı kalmıyor ve öncesinde vücudu yorarak beynin tamamen dinlenme aşamasına geçilmesi sağlanmaktadır. Bu yüzden de hareketleri ezberlemek ilk etapta zor gelse de aslında öğrendikten sonra jimnastik hareketleri ile eş değer olduğunu da fark etmiş olacaksınız.

Ünlü yoga eğitmeni olmak için neler yapmalıyız?

Ünlü yoga eğitmeni olmak için neler yapmalıyız
Ülkemiz de birçok yoga eğitmenleri yer almaktadır. Bunlar genelde yurt dışında yerinde yaptıkları izlenimler ve eğitimler sayesinde bu üne kavuşmuşlardır. Sizler de bu alan da başarıyı elde etmek istiyorsanız eğer mutlaka Hindistan’da bir seminer almalısınız ve yerinde olayı gözlemleyerek başarınızı arttırabilirsiniz. Bir meditasyon çeşidi olan yoga sayesinde hayata olan bakış açınız değişecek ve birçok alışkanlıklarınızı da tamamen yok etmiş olacaksınız. Günümüz de yoga ile alkol ve sigara bırakımı dahi gerçekleşmiş ve bu anlamda da kötülüklerden uzak kalmak adına oldukça başarılı olunmuştur. Örnek olmanız ve eğitmen yaşamınız da daha iyi bir yere gelmeniz adına kötülüklerden tamamen arınmalısınız ve kendinizi bir örnek birey olarak göstererek karşınızdakilere de ilham kaynağı olmalısınız. Böylelikle de ünlü eğitmenler arasında olacak ve iletişim kabiliyetinizin de her geçen gün daha iyi bir noktaya geldiğini de gözlemleyeceksiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

37
9 Paylaşım, 37 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
10
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
100
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
90
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
80
Yok Artık
Korktum Korktum
70
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
60
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
50
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
20
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı