Yurt Dışından Teknolojik Ürün Alırken Dikkat Etmemiz Gerekenler Nelerdir?


82
13 Paylaşım, 82 Beğeni

İnternetin gelişmesi ile birlikte ticaret sitelerinin sayısında bir hayli artış meydana geldi. Bu nedenle online alış veriş sayısında da gözle görülür bir artış gözlemleniyor. Ancak özellikle yurt dışından ürün alırken dikkat edilmesi gereken bir takım önemli konular söz konusudur. Öncelikle alınması istenilen ürünlerin araştırma ve karşılaştırma yapılması gerekiyor. Öncelikle alınacak olan ürünün orijinal olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bu konuda diğer ürünler ile karşılaştırma yapılmalı ve aynı zamanda ürünler arasındaki özellik ve fiyat farkları kontrol edilmelidir. Yurt dışından ürün almadan önce ilgili ürün hakkında internetten gerekli araştırmaların yapılması da gerekiyor. Bu araştırma genel olarak ürünün kalitesi ve garanti kapsamında olup olmadığı konusudur. Aynı zamanda daha önce yurt dışından ürün almak için gerekli işlemleri yapan kişilerin yorum ve önerilerine de dikkat etmek gerekiyor.

 Ürünün Türkiye Garanti Kapsamında Olup Olmaması

Ürünün Türkiye Garanti Kapsamında Olup Olmaması

Yurt dışından alınacak ürünün herhangi bir arıza durumunda Türkiye’de garanti kapsamında olup olmadığının öğrenilmesi de oldukça önemlidir. Çünkü bazı ürünler yurt dışından satın alındıktan sonra herhangi bir sorun karşısında garanti kapsamında yer almıyor bu nedenle ürünü satan alan kişilerin maddi anlamda büyük külfetler altına girmesine neden oluyor. Bazı ürünler fabrika çıkışlı sorunlu olmasından dolayı bire bir değişimin yine Türkiye içerisinde yapılıp yapılamayacağı öğrenilmesi gereken bir durumdur. Yurt dışından alınan bir ürünün firmasının Türkiye’de şubesi olup olmadığının öğrenilmesi garanti kapsamından yararlanıp yararlanamama konusunda kesin bilgilerin elde edilebilmesi için önemlidir.

 Yurt Dışından Alınan Ancak Arızalı Olan Ürünler

Yurt dışından alınan ancak herhangi bir nedenden dolayı arızası olan ürünler için Türkiye sınırları içinde garanti kapsamından yararlanma durumu söz konusu değilse ürünün alındığı ülkeye ürünün kargo ile gönderilmesi ve arıza hakkında net bilgilerin yazılı olarak bildirilmesi gerekiyor. Ancak bu türlü durumlarda ürünlerin gerekli tamiratları yapılıp yeniden sahibine gönderilmesi süreci oldukça uzun bir zaman aldığından oldukça riskli bir durum olarak ön plana çıkıyor. Yurt dışından teknolojik ürün satın alırken satın alınan markanın dünya genelinde popüler olmasına dikkat edilmelidir. Korsan firmalardan herhangi bir ürün alınmaması gerekiyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

82
13 Paylaşım, 82 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güldüm Güldüm
90
Güldüm
Şaşırdım Şaşırdım
80
Şaşırdım
Beğendim Beğendim
70
Beğendim
Yok Artık Yok Artık
60
Yok Artık
Korktum Korktum
50
Korktum
Beğenmedim Beğenmedim
40
Beğenmedim
Hmmm Hmmm
30
Hmmm
Sinirlendim Sinirlendim
100
Sinirlendim

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı